Investiciniai projektai – kad būtų gera ir gyventi, ir lankytis
Klaipėdos rajono savivaldybė nuolat dalyvauja įvairiuose konkursuose, teikia projektinius pasiūlymus ir paraiškas, kad Klaipėdos rajone būtų ne tik gera gyventi, bet ir įdomu bei naudinga atvykti svečiams iš užsienio. Už ypatingus nuopelnus Lietuvos savivaldai, jos plėtrai ir stiprinimui „Auksinės krivūlės riterio“ apdovanojimą pelnęs Klaipėdos rajono meras Vaclovas DAČKAUSKAS teigia, kad, garsinant rajono vardą tarptautiniu lygmeniu, svarbiausia nepamiršti gerinti gyvenimo sąlygų rajono žmonėms.
Klaipėdos rajonas Lietuvoje yra žinomas kaip puikioje geografinėje vietoje esantis keturių vandenų kraštas, kuriame gera lankytis. Kaip bus bandoma į mūsų rajoną pritraukti daugiau užsienio turistų?
Labiausiai užsienio turistus vilioja mūsų istorija, gamta, vandenys. Šiuo metu vykdome net tris e. rinkodaros projektus, per kuriuos apie Klaipėdos rajoną sužinos daugiau užsienio turistų. Vienas jų – kartu su Kauno rajono turizmo ir verslo informacijos centru, Kauno ir Klaipėdos miestų bei Plungės rajono savivaldybėmis įgyvendinamas projektas „Gynybinio ir gamtos paveldo keliai“. Pagal projektą bus viešinami visų laikotarpių gynybiniai įtvirtinimai ir jų liekanos – piliakalniai, pilys, fortai, blindažai, redutai, baterijos ir pan., įsikūrę vaizdingose vietose.
Kitas projektas – „Pažink Vakarų krantą“, kuriuo, pasitelkus e. rinkodaros priemones, bus siekiama didinti Klaipėdos regiono, kaip unikalaus turizmo vieneto, gamtos ir kultūros paveldo objektų žinomumą ir lankomumą. Taip pat svarbus e. rinkodaros projektas, skatinantis kulinarinio kruizo „Žuvies kelias“ gamtos ir kultūros paveldo objektų lankomumą ir žinomumą, „Laisva, skanu unikalu – žuvies keliu“. Projekte numatytos e. rinkodaros priemonės leis virtualioje erdvėje „pačiupinėti“ ir įvertinti produktą planuojant savo kelionės tikslą bei vertinant pasirinkimo galimybes.
Kokie projektai dar bus vykdomi?
Norisi pasidžiaugti, kad skirtas finansavimas net dviem projektams pagal Pietų Baltijos bendradarbiavimo per sieną programą, padėsiantiems pagarsėti tarptautiniu lygmeniu.
Vienas iš projektų – „Pietų Baltijos krantas – ilgalaikių laivybos krypčių tarp šalių kūrimas MARRIAGE bendradarbiavimo tinklų pagrindu“. Šio projekto partneris – mūsų Savivaldybės administracija, atstovaujanti Klaipėdos regiono savivaldybėms, turinčioms prieplaukas ar uostus. Projekto vertė beveik 2,5 mln. eurų. Šiuo projektu norima pasiekti naujas rinkas, tokias kaip Skandinavija, Olandija ir kt. Gavus finansavimą bus siekiama kuo didesnės informacijos apie mažųjų laivų uostelį Drevernoje sklaidos, o tai prisidėtų prie lankytojų skaičiaus jame augimo. Projektas prisidės prie „Vakarų kranto“ galimybių studijos sprendinių įgyvendinimo. Perimant gerąją kitų valstybių patirtį bus stiprinami Klaipėdos regiono mažųjų uostelių valdymo gebėjimai, sukuriama bendra duomenų bazė, Klaipėdos regiono uosteliai bus pristatomi šalyse, esančiose prie Baltijos jūros ir ne tik, mugių ir kitų renginių metu bei pan.
Kitas projektas – „Baltijos jūros turizmo centras“. Šio projekto partneriai – asociacija „Klaipėdos regionas“, kurios steigėjos – visos regiono savivaldybės. Pagrindinis projekto tikslas – sukurti ilgalaikę komunikavimo struktūrą tarptautinio turizmo plėtrai ir bendradarbiavimui palaikyti bei skatinti tvarų, atsakingą ir inovatyvų turizmą Baltijos jūros regione. Šio centro sukūrimas yra numatytas Europos Sąjungos Baltijos jūros strategijos 2014-2020 m. veiksmų plane. Taip bus stiprinamas Klaipėdos regiono įvaizdis ir didinamas žinomumas, ugdomos savivaldybių turizmo srities specialistų kompetencijos, kuriama turizmo rinkodaros rodiklių ir rinkodaros priemonių įgyvendinimo sistema, skatinamas aktyvesnis bendradarbiavimas su turizmo verslo atstovais.
Klaipėdos rajonas taip pat žinomas ir kaip viena iš geriausių vietų gyventi Lietuvoje. Ar yra teikiami projektai, kuriais būtų stengiamasi dar labiau gerinti žmonių gyvenimo sąlygas?
Svarbiausia, garsinant rajono vardą užsienyje, nepamiršti ir vietinių žmonių, stengtis, kad jiems ir toliau čia būtų gera gyventi, todėl nuolat teikiame įvairius projektinius pasiūlymus, dalyvaujame konkursuose, kuriais siekiama ne tik didinti turistų srautus, bet ir pagerinti čia nuolat gyvenančių žmonių buitį.
Pavyzdžiui, šiuo metu yra pateikta ir vertinama paraiška projektui „Atsinaujinančių energijos šaltinių panaudojimas Klaipėdos rajono savivaldybės pastatuose Mokyklos g., Endriejave“. Šio projekto vertė – daugiau nei 141,5 tūkst. eurų. Gavus finansavimą Endriejavo bibliotekoje, kultūros namuose ir seniūnijoje bus įrengta geoterminio šildymo sistema ir sumažintas į aplinką išmetamo anglies dvideginio kiekis ir šildymo sąnaudos. Taip pat pateiktas ir vertinamas projektinis pasiūlymas „Endriejavo kultūros namų ir bibliotekos pastatų modernizavimas“, kurio vertė 250 tūkst. eurų. Tai reiškia, kad gavus finansavimą abiem projektams Endriejave šie pastatai bus ne tik šilti, bet ir modernūs.
Žmonių gyvenimas pagerės ir todėl, kad kaip tik dabar įgyvendinamas Klaipėdos rajono savivaldybės socialinio būsto fondo plėtros projektas, kuriam skirta ES investicijų fondų parama. Projektu bus sprendžiama socialinio būsto trūkumo Klaipėdos rajone problema. Klaipėdos rajono savivaldybės socialinio būsto fondo plėtra vykdoma įsigyjant butus ir juos aprūpinant reikiama įranga. Atsižvelgiant į tai, kad didžiausia Klaipėdos rajono darbų pasiūla yra Gargždų mieste, didžioji dalis asmenų, prašančių socialinio būsto, jo pageidauja būtent čia. Todėl projekto metu socialinio būsto fondo plėtra numatoma įsigyjant butus Gargždų mieste. Projekto metu numatyta įsigyti: 1 kambario butus – 7 vnt. (iš kurių 1 pritaikytas neįgaliesiems); 2 kambarių butus – 7 vnt. (iš kurių 2 pritaikyti neįgaliesiems); 3 kambarių butus – 2 vnt.
Kokie dar projektai ir investicijos pasieks mūsų rajoną?
Iš tiesų Klaipėdos rajono laukia daugybė projektų ir investicijų. Rengiama paraiška geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo infrastruktūros rekonstravimui ir plėtrai rajone, vertinama paraiškos dėl Gargždų miesto paviršinio lietaus vandens valymo įrenginių projektavimo ir statybos, vertinami projektiniai pasiūlymai dėl Klaipėdos rajono kraštovaizdžio gerinimo, eismo saugumo ir aplinkos apsaugos priemonių diegimo rajone, pėsčiųjų ir dviračių takų rekonstrukcijos ir plėtros rajone bei daugybė kitų projektinių pasiūlymų ir paraiškų.
Siekiame pritraukti kuo daugiau investicijų į Klaipėdos rajoną, kad čia būtų gera ir gyventi, ir lankytis. Klaipėdos rajono ir mūsų krašto žmonių klestėjimas – pagrindinis savivaldos tikslas.