Iš buvusios Ukmergės autobusų stoties liko tik griuvėsiai
Prieš 23 metus Vytauto gatvės pabaigoje pastatyta Ukmergės autobusų stotis netrukus bus sulyginta su žeme. Birželio 17-ąją prasidėjo stoties griovimo darbai. Jų metu susidarysiantį apie 3,5 tūkstančio tonų statybinį laužą planuojama susmulkinti. Išvalius sklypą jo teritorijoje iškils prekybos centras „Lidl“ su 150 vietų automobilių stovėjimo aikštele.
Buvusį Ukmergės autobusų stoties 1100 kvadratinių metrų ploto pastatą suprojektavo tuometinis Valstybinis autokelių tyrinėjimo… ir projektavimo institutas „Lietkelprojektas“. Naujas ir erdvus pastatas iškilo tuomet, kai senoji, pačiame miesto centre, dabartinėje Vienuolyno gatvėje, ilgus dešimtmečius veikusi stotis tapo per ankšta ir minioms žmonių, ir didžiuliams autobusams.
Ukmergės autobusų stotis savo perone vienu metu galėjo sutalpinti 19 skirtingomis kryptimis judančių autobusų: 9 vietos buvo skirtos priemiesčio ir 10 – į kitus šalies miestus keleivius vežantiems. Pastaruoju metu čia per dieną pravažiuodavo 95 tarpmiestiniai ir 36 priemiesčio autobusai.
Ukmergės autobusų stoties pastate buvo įsikūrusi stoties administracija, siuntų tarnyba, dispečerinė, taip pat buvo vairuotojams skirtas poilsio kambarys. Kita dalis patalpų yra išnuomota kirpyklai ir šildymo įrangai prekiaujančiai įmonei. Beveik 300 kvadratinių metrų ploto ir 6 metrų aukščio laukimo salė ištuštėjo pamažu – pirmiausia nebeliko bilietų kasos, bufeto, spaudos kiosko, o vėliau vis rečiau čia ėmė užsukti ir žmonės. Kai prišildyti tokią nemažą patalpą stoties šeimininkams – bendrovei „Ukmergės autobusų parkas“ per sunki našta, šildymas prieš keletą metų buvo visiškai išjungtas. Nakčiai rakinamoje salėje buvo belikę tik dalis buvusių suolų, ant kurių galėjo susėsti apie 30 žmonių.
Ukmergės autobusų stoties administracija, dispečeriai, vairuotojai nuo birželio 1-osios įsikūrė laikinose — surenkamosiose modulinėse patalpose. Soties šeimininkai – bendrovė „Ukmergės autobusų parkas“ 3 tokius mobilius statinius išsinuomojo iš sostinėje įsikūrusios bendrovės „Cramo“. Laikinoji autobusų stotis iškilo senosios pašonėje, buvusioje taksi automobilių stovėjimo aikštelėje.