Išdalytos lėšos tarptautiniams projektams
Kasmet Klaipėdos rajono savivaldybė kviečia teikti paraiškas pagal Tarptautinių projektų programą. Šiemet Programos lėšos jau išdalytos – 8 projektams paskirstyti 5800 eurų. Apie tai, kas svarbu, vertinant paraiškas, ir kokios veiklos finansuotos, kalbamės su programos valdybos pirmininke, Savivaldybės mero pavaduotoja Rūta CIRTAUTAITE.
Kam skirta Tarptautinių projektų programa?
Šios programos lėšomis iš dalies finansuojami tarptautiniai projektai, kurie skatina organizacijų ir įstaigų tarptautinį bendradarbiavimą, reprezentuoja ir garsina Klaipėdos rajono ir Gargždų miesto vardą užsienyje. Lėšas programai kiekvienais metais skiria Savivaldybės taryba iš Savivaldybės biudžeto. Pagal programos nuostatus skirstant finansavimą, prioritetas teikiamas projektams, kurių pareiškėjai prisideda prie tarptautinio bendradarbiavimo su savivaldybės partneriais iš užsienio skatinimo, taip pat tęstiniams projektams, kurie paremti ilgalaikio bendradarbiavimo sutartimis, bei tiems, kurių tarptautinės veiklos vykdomos Klaipėdos rajone. Jeigu projektas yra gavęs finansavimą iš kitų Savivaldybės programų, jis nebegali pretenduoti į šios programos lėšas.
Kokiems projektams paskirstyti 2015 m. pinigai?
Programos biudžetas šiemet buvo 5800 eurų, finansuotos 8 projektų paraiškos. Didžiausia suma 1450 eurų skirta VšĮ „Gargždų futbolas“ projektui – dalyvavimui tarptautiniame futbolo turnyre Austrijoje. 1400 eurų nuspręsta skirti bendruomenės „Daukšaičių pušynėlis“ projektui „Joninių šventė ir jos tradicijos Daukšaičių ir Punsko lietuvių bendruomenėse“. 800 eurų skirti Gargždų „Minijos“ progimnazijos projektui „Europa muziejuje“. 600 eurų skirti Gargždų muzikos mokyklos projektui „VI tarptautinis Gospel muzikos festivalis“. Po 400 eurų skirta trims projektams – Gargždų vaikų ir jaunimo laisvalaikio centro muzikos studijos grupės dalyvavimui Baltijos miestų sąjungos renginyje Lenkijoje, VšĮ „Dovilų socialinių iniciatyvų centro“ projektui „Bendradarbiaudami su kitais esame arčiau“ ir Jono Lankučio viešosios bibliotekos projektui „Biblioteka – partnerystė, draugystė, žinios“. 300 eurų skirta Priekulės muzikos mokyklos projektui „Dalyvavimas tarptautiniame jaunųjų muzikantų konkurse Italijoje“.
Kokia tokių projektų nauda Klaipėdos rajonui?
Finansuodama tarptautinius projektus, Savivaldybė sudaro galimybę organizacijoms ir įstaigoms užmegzti ryšius ir juos plėtoti, įgyvendinti bendrus projektus, pasisemti žinių, įgyti naujos patirties, pasidalyti gerąją praktika, parsivežti naujų idėjų ir jas įgyvendinti rajone. Tokie projektai skatina tobulėti ir garsina mūsų kraštą. Džiaugiuosi, kad turime aktyvias bendruomenes, kurios jau daugelį metų palaiko glaudžius ryšius su bendruomenėmis kitose valstybėse. Užsimezgusi draugystė nenutrūksta, todėl į svečias šalis vyksta ir rajono sportininkai, ir profesionalūs menininkai bei saviveiklininkai, ir tautodailininkai, ir kultūros darbuotojai, pedagogai. Tai skatina domėtis kitų tautų kultūra, tradicijomis, plečiasi akiratis, žmonės pasisemia daug gerų emocijų, lavina užsienio kalbos mokėjimo įgūdžius. Sveikintina, kad dažniausiai tarptautiniuose projektuose dalyvauja didesnės žmonių grupės, o ne pavieniai asmenys. Su palyginti nedidele Savivaldybės parama, rėmėjų pinigais, pavyksta įgyvendinti puikius projektus. Tiesa, kartais paramą skiriame ir vienam žmogui – jeigu jis yra talentingas, turi išskirtinių gabumų, nori pasirodyti tarptautiniame aukšto lygio renginyje.
Būtų labai gražu, jeigu projektų vykdytojai, gavę paramą iš Savivaldybės, iš mokesčių mokėtojų pinigų, stengtųsi kuo labiau viešinti, kaip sekasi įgyvendinti projektą, tiek rajono spaudoje, tiek internetinėje erdvėje.