Istorinė šaliai diena Šiauliuose: mero rankose pirmieji eurai
2015 m. sausio 1-ąją Lietuvoje litą pakeitė euras. Šią istorinę dieną Šiaulių miesto meras Justinas Sartauskas iš pėsčiųjų bulvare esančio Šiaulių banko bankomato išsigrynino pirmuosius eurus 10 ir 50 kupiūromis. Pasigirdo komentarų, kad kuo daugiau miesto vadovas pirmąją dieną iš bankomato pasiims eurų, tuo miestas ir jo gyventojai bus turtingesni.
„Šiąnakt matėme, kaip iškilmingoje ceremonijoje buvo išgryninti pirmieji 10 eurų. Tačiau Lietuvoje, žinoma, ir Šiauliuose, galima išsigryninti ir didesnio nominalo eurų banknotus – labai norėjau pamatyti ir pasidžiaugti“, – sakė didesnę sumą nusprendęs išsigryninti meras.
Meras tikisi, kad į rankas paėmę naujus banknotus šiauliečiai su sunkumais nesusidurs, o išgyvens tokias pat teigiamas emocijas, kaip ir jis. Kadangi litas ir buvo susietas su euru, kažkokių grėsmių nėra. Anot J. Sartausko, džiugu, kad kainos vizualiai bus mažos, tik šiek tiek liūdna, kad piniginėje bus mažiau pinigų
„Turime tą patį pinigą, kokiu naudojasi 19 valstybių. Jaudulys, turbūt, apims einant į parduotuvę. Kainų skirtumas pardavėjui ir pirkėjui dar bus neįprastas”, – spėjo J. Sartauskas.
Šiaulių miesto meras paaiškino, kad pirmiesiems eurams išsigryninti pasirinko Šiaulių banką, nes tai vienintelis Lietuvoje bankas, kurio centrinė būstinė yra ne sostinėje. Anot miesto vadovo, reikia tik didžiuotis, kad mieste yra to paties vardo bankas, reprezentuojantis Šiaulių vardą. J. Satauskas įsitikinęs, kad vietinis bankas verslui duoda labai daug galimybių: greitesnis sprendimų priėmimas, efektyvesnis ir objektyvesnis situacijų įvertinimas nestandartiniais atvejais, daugelį klausimų galima išspręsti vietoje.
Šiauliuose kartu su meru eurų išgryninimo ceremonijoje dalyvavęs Šiaulių banko valdybos narys, Informacinių technologijų tarnybos vadovas Jonas Bartkus teigė, kad banko sistemų pritaikymas darbui su euru vyko sklandžiai, nes euro įvedimas – suplanuotas procesas, kuriam ruoštasis visus metus.