Istorinio bėgimo „Baltijos kelias“ dalyviai pasiėmė žiupsnelį Ukmergės žemės
Ukmergės rajono savivaldybės administracijos mero patarėja Laima Gambickienė, Sporto centro atstovai: direktorius Vytautas Tutlys ir metodininkas-organizatorius Rimantas Laurinavičius, treneris Dainius Petraška ir miesto bendruomenės pirmininkas Julius Kazėnas penktadienio popietę šalia magistralės Vilnius-Panevėžys esančios kavinės, prie Ukmergės rajono ribos su dovanomis pasitiko istorinio bėgimo „Baltijos kelias“ dalyvius.
Lietuvos bėgimo mėgėjų asociacijos (LBMA) rugpjūčio 19-21 dienomis Lietuvos, Latvijos ir Estijos respublikų teritorijomis organizuotas 25-asis tradicinis tarptautinis estafetinis bėgimas „Baltijos kelias“ sudomino 40 bėgikų. Daugiausiai iš jų – 26 buvo iš Lietuvos, 13 iš Latvijos ir vienas japonas – įgaliotasis ambasadorius Lietuvoje Toyoei Shigeeda. Tarp bėgikų buvo ir vienintelis ukmergiškis, jau 11-ąjį kartą šiame bėgime dalyvaujantis Juozas Songaila.
Šio bėgimo tikslas – priminti trijų Baltijos valstybių siekį atkurti laisvę ir nepriklausomybę. Laisvės troškimą bei protestą prieš Molotovo-Ribentropo paktą, panaikinusį Baltijos šalių nepriklausomybę, Lietuvos, Latvijos ir Estijos žmonės išreiškė 1989 metų rugpjūčio 23-iąją, susikabindami rankomis į nenutrūkstamą 650 kilometrų ilgio gyvąją grandinę, tuomet neturėjusią analogų pasaulyje, ir taip sujungdami trijų Baltijos šalių sostines – Vilnių, Rygą ir Taliną į vadinamą „Baltijos kelią“.
L. Gambickienė pasveikino bėgikus ir palinkėjo sėkmingai visiems pasiekti finišą, o LBMA prezidentui Vidmantui Dobrovolskui įteikė didelį kepalą kvapnios ir sočios „Ukmergės duonos“. Ukmergės atstovai apdovanojo ir pirmą kartą šiame renginyje dalyvaujantį 64 metų T. Shigeeda, vyriausius bėgikus 71 metų Jurį Berzins iš Latvijos, 77 metų Kazį Reklį, 73 metų Stasį Čirbą ir 65 metų Bronių Povilą Saulį iš Lietuvos, jauniausią bėgikę – 18-metę Patriciją Mingėlaitę, taip pat daugkartinį bėgimo dalyvį 63 metų J. Songailą.
Vėliau bėgikai juos pasitikusių ukmergiškių paprašė įberti po žiupsnelį žemės, paimtos prie miestų, rajonų įsimintinų vietų – kryžių, ąžuolų, simbolinių akmenų – visame „Baltijos kelyje“. Žemė buvo suberta į tris metalines kapsules. Žemė buvo renkama visoje 650 kilometrų ilgio bėgimo trasoje, kur tik bėgikai buvo sutinkami. Pasibaigus bėgimui kapsulės su surinkta žeme po vieną buvo perduotos visų trijų Baltijos valstybių nacionaliniams muziejams.
Vilniaus katedros aikštėje prie varpinės startavę bėgikai, tarpusavyje pasikeisdami (kiekvienas kasdien nubėgdamas po 30-40 kilometrų), po trijų dienų finišavo Estijos sostinėje Taline, Estijos Parlamento kieme.