Įteikti nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimai
Balandžio 28 d. Vilniuje įteikti nacionaliniai lygybės ir įvairovės apdovanojimaikurių metu apdovanoti labiausiai lygybės ir įvairovės srityje nusipelnę asmenys, organizacijos, iniciatyvos. Kultūros viceministrė Agneta Lobačevskytė Etnodialogo apdovanojimą įteikė grupei „Biplan“ už nuopelnus, veikiant tautinių bendruomenių integravimo, ksenofobijos, rasinių, etninių stereotipų mažinimo procesuose.
Nacionalinius lygybės ir įvairovės apdovanojimus organizuoja Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba kartu su Nacionaliniu lygybės ir įvairovės forumu.
Lyčių lygybės apdovanojimą pelnė Margarita Jankauskaitė – feministė, humanitarinių mokslų daktarė, lyčių lygių galimybių ekspertė, visuomenės veikėja. Auksinio amžiaus apdovanojimas skirtas M.Čoboto trečiojo amžiaus universitetui už nuopelnus, vienijant įvairaus amžiaus žmonių grupes ar stereotipus apie amžių griaunantį asmeninį pavyzdį darbe, laisvalaikiu ar užsiimant visuomenine veikla. Vaivorykštės apdovanojimas skirtas „Info televizijai“ už socialiai atsakingą sprendimą televizijos eteryje transliuoti asociacijos LGL sukurtą vaizdo klipą „KEISK“. Įveiktos kliūties apdovanojima skirtas Šarūnui Grigaliūnui už fizinės, socialinės, kultūrinės, požiūrio ar kitokios kliūties sėkmingą įveikimą, užtikrinant žmonių su negalia orų gyvenimą ir dalyvavimą visuomenėje. Religijų įvairovės apdovanojimas skirtas Mildai Ališauskienei – Vytauto Didžiojo universiteto profesorei, religijų įvairovę ir religingumo pokyčius Lietuvoje tiriančiai sociologei. Metų proveržio apdovanojimas skirtas žmogaus teisių portalui „mano teisės.lt“;tai žmogaus teisių srityje veikiančių nevyriausybinių organizacijų erdvė internete, kurioje ne tik keliami aktualūs žmogaus teisių klausimai, bet ir ieškoma būdų, kaip įtraukti į sprendimų paiešką plačiąją visuomenę, stiprinti šių organizacijų ir portalo lankytojų ryšį. Gyvenimo nuopelnų apdovanojimas skirtas pirmajai lygių galimybių kontrolierei Aušrinei Burneikienei (1961–2013).
Laimėtojai apdovanoti statulėle – tai stikliniame stačiakampyje sukurtas delno įspaudas, kuris simbolizuoja žmogiškumą, vienybę, tuo pačiu kiekvieno žmogaus skirtingumą ir unikalumą. Statulėlių autorius – stiklo menininkas Viktoras Dailidėnas.
Renginio metu koncertavo grupė „Garbanotas bosistas“ ir atlikėja Ieva Narkutė. Renginį vedė Beata Tiškevič-Hasanova.