Įžuvinimo akcija Bernardinų sode subūrė beveik du šimtus vaikų
Vilniaus Bernardinų sode vėl skambėjo vaikučių balsai – jau tradicija tampanti įžuvinimo akcija šiemet prie Vilnelės subūrė beveik du šimtus pradinukų iš įvairių Vilniaus mokyklų ir darželių, vaikų iš Vilniaus Verkių mokyklos–daugiafunkcio centro, Romų visuomenės centro.
Saulėtą ketvirtadienio rytą į Vilniaus Bernardinų sodą sugužėjo vaikai, norintys prisidėti prie lašišinių žuvų išteklių gausinimo, sužinoti daugiau apie šias žuvis. Žuvininkystės tarnybos specialistai atvežė 5 000 vnt. lašišų jauniklių, kuriuos vaikai, prižiūrimi specialistų, paleido į Vilnelės upės vandenis. Renginyje dalyvavo ir žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė, viceministrė Lina Kujalytė bei Žuvininkystės tarnybos direktorė Indrė Šidlauskienė. Įžuvinimo akcija buvo skirta ne tik Lietuvos vandenims įžuvinti, bet ir sąmoningiems ir sąžiningiems jauniesiems žvejams bei gamtos mylėtojams ugdyti. Žuvininkystės tarnybos specialistai vaikams papasakojo apie žuvų veisimo, auginimo, išleidimo ir gaudymo ypatumus, atsakė į visus vaikams kilusius klausimus.
Žuvininkystės tarnybos specialistai jau daugelį metų šešiuose padaliniuose veisia ir augina įvairių rūšių žuvis. Kasmet į Lietuvos valstybinius vandens telkinius pagal mokslininkų rekomendacijas įveisiama daugiau kaip 20 milijonų žuvų: starkių, šlakių, lašišų, europinių ungurių, sykų, aštriašnipių eršketų ir dar per dešimtį kitų vertingų bei nykstančių žuvų rūšių.
Dirbtinis veisimas Lietuvoje – neatsiejama lašišinių žuvų išteklių valdymo plano dalis, pagal kurią atkurta nykstanti lašišų ir šlakių populiacija. Pastaraisiais metais Lietuva garsėja kaip itin stambių lašišų kraštas – sulaukta žvejybos aistruolių iš Norvegijos, Latvijos ir kitų valstybių. Žuvininkystės tarnybos Žeimenos poskyryje dirbtinis lašišų veisimas vyksta jau 17 metų. Šiais metais į Neries upės baseino upes planuojama išleisti iš viso 70 tūkst. vnt. šių žuvų.