Jaunimo parkas – naujų galimybių erdvė
Netrukus Jurbarko gyventojams bus atvertas Jaunimo parkas Naujamiestyje. Pasisekė, kad šio parko projektą rengė žymus architektas, docentas, Vilniaus Gedimino technikos universiteto Architektūros katedros dėstytojas Arnoldas Gabrėnas. Jurbarkiečius jau keletą metų džiugina jo suprojektuota Jurbarko naujoji biblioteka.
Idėja suprojektuoti parkelį gimė ištyrus bendrą Jurbarko situaciją. Greta Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos yra dvaro parkas, greta Vytauto Didžiojo vidurinės mokyklos – Imsrės upės viešoji erdvė, o Naujamiesčio mokykla tokios galimybės neturėjo. Praeityje buvę architektai jau vienaip ar kitaip mėgino panaudoti šią puikią erdvę, atsiradusią tarp S. Daukanto gatvės ir privačių valdų. Situacija pasirodė palanki ir tuo, kad visiškai greta yra Jurbarko Naujamiestis, kurio vidaus erdvės dar tik tvarkomos. Jaunimo šioje vietoje yra tikrai daug, o jiems kokybiškai leisti laiką nėra kur. Naujamiesčio mokyklos mokiniams atsiranda puiki galimybė greta turėti šiuolaikiškai įrengtą parką.
Šis parkas savo architektūrine išraiška, sprendimais orientuotas į jaunimą. Tačiau leisti jame laiką, rengti įvairius renginius gali įvairaus amžiaus žmonės.
Parke suprojektuotos ir įrengtos trys atskiros erdvės tam, kad čia galėtų rinktis skirtingų pomėgių žmonės. Pagrindinėje erdvėje įrengtas amfiteatras, kuriame telpa apie 100 žmonių. Iš grindinio trykš fontanai, apatinėje amfiteatro terasoje gali būti rengiami koncertai ar kiti renginiai.
Kitos dvi erdvės kamerinės, skirtos mažesniam kiekiui žmonių, tačiau taip pat labai patrauklios.
Daug diskusijų jau dabar kelia suolai. Labai džiaugiuosi, kad architektas Arnoldas Gabrėnas naujai pažiūrėjo į parkų formavimą ir pasiūlė labai drąsius ir originalius kraštovaizdžio sprendimus. Tai gali būti nepriimtina žmonėms, tradiciškai įsivaizduojančius parkus, suoliukus ir kitus architektūrinius elementus. Tačiau kiekviena naujovė sulaukia pasipriešinimo ir daugelio komentarų, o kai ji prigyja, niekas nebenori prisipažinti, kad kažkada tam buvo priešiškai nusiteikęs.
Suolai parke atkartoja reljefą, todėl labai natūraliai įsipina į bendrąją erdvę. Jie yra iš betono, dengti vandeniui nelaidžiais dažais. Jei kas įsivaizduoja suolų dengimą medžiu, tai čia pritaikomas kitoks sprendimas – suolai yra iš monolitinio betono. Jei kam nepatinka betonas, visada galima atsinešti paklotą.
Parke įrengtos 8 vietos skulptūroms. Čia tiktų drąsūs šiuolaikinio meno darbai. Jurbarke yra daug talentingų menininkų, kurie išugdė ir dar ugdo daug gabaus jaunimo. Keletą skulptūrų galėtų sukurti jaunimas įvairių stovyklų metu ir vietos menininkai. Čia gali vykti senokai Jurbarke buvę menininkų plenerai, kuriami ir rodomi spektakliai, abiturientai gali ateiti pasitikti saulės, jaunavedžiai – pasigrožėti Jurbarko kraštovaizdžiu. Dar daug įvairių galimybių šis parkas atveria jurbarkiečiams.
Manau, kad Jaunimo parkas Naujamiestyje padovanos dar vieną labai neįprastą ir įdomią pažintį su naują sprendimą turinčia kraštovaizdžio architektūros erdve, kiekvieną dieną parkas bus pripildytas juoko, dainų, renginių, ir jame karaliaus kūrybos, o ne destrukcijos dvasia.
Tikiuosi, jog laužantys, daužantys ir pikti žmonės čia neapsilankys. O kad jų nebūtų, parke ketinama įrengti vaizdo kameras.