Jaunimo reikalų tarybos posėdyje aptarė Mažeikių rajono jaunimui aktualius klausimus
Lapkričio 5 d., ketvirtadienį, vyko Mažeikių rajono savivaldybės jaunimo reikalų tarybos posėdis, kuriame dalyvavo Savivaldybės mero pavaduotoja Irena Macijauskienė.
Posėdyje taip pat dalyvavo Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Mažeikių rajono policijos komisariato prevencijos poskyrio specialistės Audronė Jurdonaitė-Ostrauskienė ir Roma Antanavičiūtė, Jaunimo garantinių iniciatyvų (toliau – JGI) koordinatorė Ilona Jokubauskienė, Visuomenės sveikatos biuro visuomenės sveikatos stiprinimo specialistas, laikinai einantis direktoriaus pareigas Aistis Jankūnas, visuomenės sveikatos stiprinimo specialistė Jolanta Erlickytė-Balvočienė, vaikų ir jaunimo sveikatos priežiūros specialistė Aldona Baužienė.
Susirinkusieji aptarė Mažeikių rajonui aktualius jaunimo užimtumo klausimus. Sprendė ką galima būtų pasiūlyti ir sudominti nesimokančius, nedirbančius jaunuolius, kaip sumažinti nusikalstamumą.
Mažeikių rajono policijos komisariato prevencijos poskyrio specialistė A. Jurdonaitė-Ostrauskienė sakė, kad nors ir labai daug dirbama su rizikos grupėje esančiais vaikais, bet pastebima, kad juos labai sunku prisikviesti dalyvauti prevencinėse programose ar sporto renginiuose.
Pasak A. Jurdonaitės-Ostrausienės, dažniausiai nusikalsta 16–17 metų amžiaus jaunimas.
Prevencijos poskyrio specialistė pasidžiaugė, kad BĮ Mažeikių socialinių paslaugų tarnyboje veikia Vaikų dienos centras, kur tie vaikai gali susiburti ir užsiimti kažkokia veikla, kuri juos stabdo nuo blogų minčių ir veiksmų.
JGI koordinatorė I. Jokubauskienė pristatė nuo spalio 1 d. VŠĮ Mažeikių turizmo ir verslo informacijos centras įgyvendinamą Jaunimo reikalų departamento prie SADM ir Lietuvos darbo biržos projektą „Atrask save“. Informavo, kad projektas, kuris truks 36 mėnesius, skirtas 15–29 metų nedirbančių, nesimokančių ir mokymuose nedalyvaujančių jaunuolių (re)integracijai į švietimo įstaigas ir/ar darbo rinką. Tikslas – suteikti jaunam žmogui patraukliomis formomis ir metodais informavimo paslaugų, kurios padėtų spręsti iškylančias problemas, sudaryti palankias sąlygas formuotis jauno žmogaus asmenybei bei jo integravimuisi į darbo rinką.
Visuomenės sveikatos biuro atstovai informavo, kad nuolat yra rengiamos įvairios nemokamos veiklos, kuriomis skatinamas fizinis aktyvumas, taip pat vykdomos prevencinės programos ir tikrai gali rasti veiklos jaunimui.
Susirinkusieji sutarė, kad visi, bendromis jėgomis ir darbais, atsižvelgdami į jauno žmogaus poreikius, spręs jaunimo užimtumo problemas.