Joniškio rajono savivaldybės meras pristatė savo ataskaitą
Balandžio 29 d. vykusiame Joniškio rajono savivaldybės tarybos 13 posėdyje pristatyta Joniškio rajono savivaldybės mero ir tarybos 2015 metų veiklos ataskaita. Vykdant Lietuvos Respublikos vietos savivaldos įstatymo ir Joniškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamento nuostatas veiklos ataskaitoje pateikiama, kaip Joniškio rajono savivaldybės meras ir Joniškio rajono savivaldybės taryba vykdė Vietos savivaldos įstatyme, Joniškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamente numatytas funkcijas 2015 metais.
Vadovaudamasis Vietos savivaldos įstatymu ir Joniškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentu, meras sudarė tarybos posėdžių darbotvarkes, šaukė posėdžius, pasirašė tarybos sprendimus ir mero potvarkius, kontroliavo ir prižiūrėjo savivaldybės viešojo administravimo institucijų, įstaigų ir įmonių vadovų veiklą, kontroliavo, kad laiku ir tinkamai būtų rengiami savivaldybės teritorijos raidos analizės ir ilgalaikių socialinių, kultūrinių, ūkinių investicinių ir kitų programų projektai, užtikrinama jų įgyvendinimo kontrolė ir atliko kitus Vietos savivaldos įstatymu ir Joniškio rajono savivaldybės tarybos veiklos reglamentu nustatytus mero kompetencijai priklausančius darbus. Merui vykdyti viešojo administravimo funkcijas ir planuoti veiklą padėjo mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė.
Meras Gediminas Čepulis, pristatydamas veiklos ataskaitą Tarybos nariams, priminė, kad 2015 m. balandžio 15 d. išrinkta nauja taryba. Išrinkus ją, buvo suformuota koalicija iš Liberalų sąjūdžio ir Socialdemokratų partijų. Per metus keitėsi Tarybos nariai: vietoj Aivaro Rudnicko priesaiką davė Kęstutis Tautvaišas, o vietoj Voldemaro Bandžiuko – Edmundas Bernotas.
2015 m. įvyko 9 tarybos posėdžiai. Tarybai svarstyti buvo pateikti 224 sprendimų projektai, 222 buvo priimti. Parengti 9 tarybos posėdžių protokolai.
Kalbėdamas apie vieną iš svarbiausių Tarybos nario pareigų – dalyvavimą priimant sprendimus, meras minėjo, kad per ataskaitinį laikotarpį nė vieno posėdžio nepraleido jis pats, mero pavaduotoja Vaida Aleknavičienė ir 7 tarybos nariai: Mindaugas Balčiūnas, Narsutis Boruta, Gintaras Gadliauskas, Petras Giržadas, Romualdas Gylys, Vytautas Pakatilius, Stasė Tamulionė.
Meras pasidžiaugė, kad praeitais metais biudžete atsirado nauja programa smulkiam ir vidutiniam verslui remti. 2015 m. panaudota 14,2 tūkst. Eur, šiemet tikimasi, kad verslininkai panaudos daugiau lėšų.
Rajono vadovas pasidžiaugė 2015 m. baigtais įgyvendinti projektais, kurių metu buvo sutvarkyta Joniškio miesto centro aikštė, Žagarės miesto centrinė aikštė su prieigomis ir Žagarės kultūros centras, Gasčiūnų stadionas.
Paminėta ir daugiabučių namų renovacija, kurios programą administruoja UAB Joniškio butų ūkis. Iš viso rajone yra renovuoti 44 daugiabučiai namai. Šiemet turėsime, tikimasi, dar 20 renovuotų namų. Iš viso rajone yra 117 daugiabučių namų, todėl bus daugiau nei pusė renovuotų.
Meras pasidžiaugė konkurencija, atsiradusia šilumos ūkyje. Žinoma, pasikeitimai padaryti ne per vienerius metus, tai truko 3–4 metus. Svarbiausia, kad Tarybos nariai, administracija nepabūgo įsileisti konkurentų. UAB „Joniškio Fortum energija“ pradėjo rekonstruoti šilumos ūkį, UAB Joniškio butų ūkis taip pat ėmėsi rekonstrukcijos darbų, Tarybai 2014 m. gale skyrus lėšų investicijoms į šilumos ūkį. Prieš modernizavimą UAB Joniškio butų ūkis 1 kW/h kaina buvo 10,16 euro centų, o po modernizavimo – 6,23 euro centų. UAB „Joniškio Fortum energija“ biokuro 1 kW/h kaina prieš modernizavimą buvo 9,69 euro centų, po – 6,78 euro centų. Atliktas didelis darbas, todėl dabar žmonės moka mažiau už šildymą.
Savivaldybės meras priminė, kad praeitais metais Žagarė buvo Lietuvos kultūros sostine, todėl ten vyko daug kultūrinių renginių. Kaip įsimintiniausius renginius meras paminėjo rajono Meno (dainų) šventę, vykusią Žagarėje ir Mažųjų miestelių chartijos didįjį suvažiavimą.
Baigdamas pristatyti atskaitą meras paminėjo ir problemas, su kuriomis susiduriama. Reikia įrengti vandens nugeležinimo įrenginių, trūksta ir miesto sporto aikštynų, juos reikia tvarkyti, taip pat remontuoti kelius, užbaigti Saulės mūšio vietos įamžinimo darbus. Pagrindinė problema – tai finansinė, atlikti darbus trūksta lėšų. Pinigų tikimasi pavyks gauti iš Europos Sąjungos paramos fondų.