Juodiškių dvaro sodybos ponų namas – prioritetinių ir renovuotinų kultūros paveldo objektų sąraše
Lietuvos Respublikos kultūros ministerija, atsižvelgdama į Kultūros objektų aktualizavimo 2014–2020 metų programą, išnagrinėjo kultūros paveldo ir kultūros infrastruktūros objektų rinkodaros planus, pateiktus Vilniaus apskrities savivaldybių, tarp kurių buvo ir Širvintų rajono savivaldybės administracijos pateiktas Juodiškių dvaro sodybos ponų namo rinkodaros planas. Šių rinkodaros planų vertinimo rezultatų pagrindu buvo sudaryti tinkamų finansuoti kultūros priemonių lėšomis objektų sąrašai, kuriuose objektai išdėstyti rekomenduojama Kultūros ministerijos prioritetine tvarka. Juodiškių dvaro sodybos ponų namas yra trečioje vietoje tarp renovuotinų kultūros paveldo objektų. Kultūros ministerija administruojamos 2014–2020 m. Europos Sąjungos fondų investicijų programos priemonei 05.4.1-CPVA-R-302 „Aktualizuoti savivaldybių kultūros paveldo objektus“ skyrė 1 654 694,61 Eur. Skiriama asignavimų suma yra preliminari. Jai 2015 m. kovo 19 d. pritarė Kultūros priemonių komitetai (protokolo Nr. EK 68-3), galutinai jos bus nustatytos Kultūros priemonių projektų finansavimo sąlygų aprašuose.
Širvintų rajono savivaldybės administracija Juodiškių dvaro ponų namą pasirinko todėl, kad šiame pastate įsteigtos švietimo ir 2 kultūros įstaigos: Viešosios bibliotekos ir Kultūros centro Juodiškių filialai. Ši vietovė dar yra potenciali kultūrinio turizmo traukos vietovė, kadangi čia organizuojami ne tik kultūriniai renginiai, bet ir pastatyta dvarvietė, tai yra viena iš Širvintų – Giedraičių kautynių vietų. Juodiškių dvaras yra prie Giedraičių–Širvintų plento. Dvaro istorija siekia XVI a., kai šios žemės priklausė Giedraičių administracinei zonai. Tai įrodo faktas, kad dar XVIII a. Juodiškių dvaro valdytojai turėjo teisę žvejoti visuose Giedraičių ir Molėtų ežeruose. XVII–XVIII a. sandūroje Juodiškių dvaras pirkimo keliu atiteko Počobutams Odlianickiams. Vėliau dvaras buvo parduodamas vis naujiems šeimininkams. Tarpukario Lietuvos laikais (1918–1940 m.) dvare veikė kalvė. Dvaro sodybos ponų namas yra vienas iš medinės architektūros pavyzdžių Lietuvoje.
2014-2020 metų objektų renovavimo programoje numatytos investicijos padės įgyvendinti naujas veiklas, teikti edukacines paslaugas, vykdyti skaitmeninimą, įgyvendinti tęstines kultūros ir meno programas. Patalpas pritaikius šiuolaikiniams visuomenės poreikiams, bus užtikrintas gyventojams platesnis paslaugų spektras, pagerintos šiuo metu teikiamos paslaugos, sudarytos tinkamos sąlygos knygų saugojimui, renginių organizavimui, sukurtas šiuolaikinis bibliotekos, kultūros centro filialo interjeras. Įgyvendinus šį projektą, atsiras galimybė modernizuoti įstaigas, teikiant daugiau paslaugų, mažinant atskirtį tarp miesto ir kaimo gyventojų, sudarant sąlygas gyventojų užimtumui, didinant patrauklumą bendruomenei.