Jurbarko progimnaziją atnaujinančios architektės atsižvelgs į gyventojų poreikius ir iniciatyvas
Jurbarko mieste nuo 1995 metų stovi Vytauto Didžiojo progimnazija, kurios atnaujinimo potencialą įžvelgia miesto savivaldybė. Ji ėmėsi dalinės pastato renovacijos, tačiau sėkmingam jo įveiklinimui reikalinga visa renovacija, erdvių perplanavimas, dalį jų pritaikant numatomoms perkelti meno mokyklos (dailės studijos ir kt.) veikloms. Šio projekto ėmėsi architekčių, projektuojančių pastatus, kuriančių privačius ir visuomeninius interjerus bei nestandartinius baldus, komanda – „Medis line“.
Viena didžiausių šiandienių pastato problemų – ventiliacija, sanitariniai mazgai, sudėtingos suplanuotos erdvės, kurias sunku pritaikyti įvairioms veikloms. Sukurti šiuolaikiškos mokyklos erdves tiek lauke, tiek pastato viduje pasiryžusios „Medis line“ komandos narės, architektės profesionalės Kristina Patašienė ir Sigita Baltrūnienė šį projektą mato kaip puikią progą susipažinti su Jurbarku, pažvelgti, kuo gyvena maži miesteliai, ir pasiūlyti jiems patogesnio gyvenimo idėjas.
„Norime dalytis idėjomis, estetizuodamos šalies visuomeninę ar gyvenamąją miestų aplinką, atgaivinti ir sukurti bei pritaikyti konkrečias teritorijas aktyviai gyventojų veiklai“, – sako projekto „Išmanusis miestas 9“ dalyvės.
Architektė / projektų vadovė K. Patašienė ir architektė S. Baltrūnienė įžvelgia aiškius skirtumus tarp Lietuvos miestų ir miestelių plėtros. Miestai, pasak jų, yra tvarkomi tikrai šiuolaikiškai, atsižvelgiant į pasaulines tendencijas, tačiau miesteliai vis dar sustingę sovietmečio kiaute. „Norisi, kad ir mažieji miesteliai būtų jaukūs, juose būtų patogu ir malonu gyventi. Gyvenimas ten vyksta išgyvenimo principu, nepritraukiant investicijų estetikai ir kokybei gerinti. Todėl džiaugiamės „Išmaniojo miesto“ iniciatyvomis ir galimybe dalyvauti kūrybiniame procese“, – sako architektės.
Projektuodamos Vytauto Didžiojo progimnazijos ir jos teritorijos atnaujinimą, K. Patašienė ir S. Baltrūnienė sieks naudoti universalų dizainą, atsižvelgti į Jurbarko gyventojų poreikius ir iniciatyvas. Jos įsitikinusios – miestai yra žmonės. „Kuo daugiau bus gyventojų iniciatyvų gyventi gražiau, tuo greičiau bus pritraukiamos investicijos ir įgyvendinamos kūrybinės idėjos.“