Jurbarko rajone – gripo epidemija
Nuo 2016 m. vasario 2 d. skelbiama gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemija Jurbarko rajono savivaldybės teritorijoje. Epidemijos pabaiga bus skelbiama atskiru įsakymu.
***
Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymu Nr. O1-100 nuo 2016 m. vasario 2 d. paskelbta gripo epidemija Jurbarko rajone. Įpareigota atsakingus savivaldybės administracijos darbuotojus šį įsakymą paskelbti savivaldybės interneto svetainėje ir informuoti savivaldybės biudžetines ir viešąsias įstaigas bei visuomenę. Jurbarko rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro direktorių teikti informaciją Jurbarko rajono gyventojams apie gripo ir ūmių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų profilaktiką bei būtiną elgesį gripo epidemijos metu. Nurodyta įstaigų vadovams, piliečiams gripo epidemijos laikotarpiu laikytis Jurbarko rajono savivaldybės administracijos direktoriaus 2015 m. gruodžio 22 d. įsakymu Nr. O1-1202 „Dėl Jurbarko rajono savivaldybės gripo ir ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų epidemiologinės priežiūros ir prevencijos priemonių 2016–2017 metų plano tvirtinimo“ patvirtintame plane nurodytų priemonių.
Tauragės visuomenės sveikatos centro Jurbarko skyrius informuoja, kad 4-ąją 2016 metų savaitę Jurbarko rajone sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (toliau vadinama – ŪVKTI), lyginant su 3-iąja 2016 metų savaite, padidėjo nuo 94,1 atv./10 000 gyventojų iki 158 atv./10 000 gyventojų ir pasiekė epideminį lygį.
Vaikai nuo 0 iki 17 metų sudarė 62,7 proc. sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (iš 445 susirgusiųjų 166 suaugę asmenys, 279 vaikai nuo 0 iki 17 metų, 112 ikimokyklinio amžiaus vaikai ir 167 moksleiviai).
Bendroje susirgimų gripu ir ŪVKTI struktūroje gripas sudarė 32,3 proc. Užregistruota 144 susirgimo gripu atvejai, iš jų 92 suaugę asmenys, 12 ikimokyklinio amžiaus vaikai ir 40 moksleivių.
Gripo epideminis laikotarpis skelbiamas, kai sergamumo gripu ir ūminėmis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų 10 tūkst. gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro 30 procentų visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.
Gripo epidemijos laikotarpiu rekomenduojama laikytis gripo plitimą ribojančių priemonių:
– dažnai plauti rankas, o jei nėra šios galimybės – rankas valyti drėgnomis servetėlėmis, kurias po panaudojimo tuojau pat išmesti į šiukšliadėžę;
– su savimi turėti vienkartinių nosinių, kurias iškart po panaudojimo išmesti į šiukšliadėžę ir nedelsiant nusiplauti ar nusivalyti drėgna servetėle rankas;
– kosint ar čiaudint, burną prisidengti ne delnais, o vienkartine nosine, alkūnės linkiu, šaliku, drabužio skvernu ar apykakle ir nusisukti nuo kitų žmonių;
– kitam žmogui čiaudint ar kosint, sulaikyti kvėpavimą ir kelis žingsnius pasitraukti nuo jo saugiu atstumu – daugiau negu 1 m, ir nusisukti;
– įstaigoje, darbo vietoje ar didesniame žmonių susibūrime dėvėti vienkartines medicinines kaukes;
– dažnai vėdinti patalpas, drėgnai valyti grindis ir kitus aplinkos paviršius bei dažnai liečiamus daiktus;
– vengti masinių žmonių susibūrimų vietų ar sutrumpinti buvimo laiką tokiose vietose;
– susirgus neiti į darbą ar į pamokas, sirgti lovoje, vengti viešumos, netgi su medikais bendrauti, jei tai įmanoma, telefonu.