Jurbarko viešąją biblioteką palieka ilgametė jos vadovė Nijolė Masiulienė
Birželio 15 d. Jurbarko rajono savivaldybės viešąją biblioteką paliko ilgametė jos vadovė Nijolė Masiulienė. Už ilgametį, sąžiningą ir profesionalų vadybinį darbą, naujų galimybių ir idėjų ieškojimą, kultūrinių tradicijų puoselėjimą, meilę žmonėms ir knygai Nijolei Masiulienei, vadovavusiai bibliotekai daugiau nei 26-erius metus, įteikta Jurbarko rajono savivaldybės padėka. Ją įteikė meras Skirmantas Mockevičius.
Išlydėti direktorės paskutinę jos darbo dieną atvyko mero pavaduotojas Saulius Lapėnas, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Antanas Gvildys, vedėjo pavaduotoja Rasida Kalinauskienė bei kiti administracijos darbuotojai. Nešini gražiausiais gėlių žiedais susirinko kolegos. Pastarieji ne tik šiltais žodžiais ir gėlėmis sušildė Nijolės širdį, bet ir įteikė jai išskirtinę dovaną – dviratį. Pasak Nijolės, tokia dovana jai tikrai bus naudinga.
Šiais metais rašte, rašytame Lietuvos Respublikos kultūros ministerijai Jurbarko rajono savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotoja Rasida Kalinauskienė džiaugėsi šios įstaigos ir jos vadovės veikla. Pasak R. Kalinauskienės, vienas iš ryškiausių kultūros židinių – Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir 25 jos filialai. Jurbarko rajono savivaldybės viešoji biblioteka ir jos direktorė Nijolė Masiulienė didžiausio visuomenės dėmesio sulaukė 2013 metais, kai persikėlė į naują rekonstruotą pastatą. Nacionalinės bibliotekų savaitės metu Nijolei Masiulienei atiteko garbingas Metų bibliotekininkės vardas – už didžiules pastangas Jurbarko bibliotekai įsikuriant naujuose rūmuose. Įvykus šiems pokyčiams biblioteka tapo tikru bendruomenės kultūros ir žmonių bendravimo centru. Bibliotekos ir jos filialų veikla, teikiamos paslaugos, kultūriniai ir edukaciniai renginiai, estetiška ir jauki aplinka tapo tikru traukos centru įvairaus amžiaus gyventojams.
Per 26 vadovavimo bibliotekai metus Nijolė Masiulienė sukūrė rajono bibliotekų tinklą, atitinkantį Europos standartus – modernų informacijos, kultūros, edukacijos bei rekreacijos junginį, teikiantį informacines ir kitas paslaugas, didinančias socialinę sanglaudą, skatinančias piliečius tapti aktyviais ir kvalifikuotais informacinės ir žinių visuomenės dalyviais.
Bibliotekos veikla buvo nukreipta į tautinių tradicijų, kalendorinių švenčių ir papročių populiarinimą, siekiant jas išsaugoti ir perduoti ateities kartoms. Įgyvendinti kraštotyrinio ir edukacinio pobūdžio projektai, susiję su knyga, spauda, skaitymu.