Jurgis Didžiulis dalyvavo Kalėdų šventėje proto negalią turintiems žmonėms
Praėjusią savaitę sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Vilniaus Viltis“ sukvietė proto ar kompleksinę negalią turinčius žmones bei jų artimuosius kartu pasinerti į Kalėdų pasaką. Lietuvos edukologijos universitete renginio šventinę nuotaiką skleidė Kalėdų senelis, Šv. Jonų Gospel choras, atlikėjai Jurgis Didžiulis, Chris Rubens, Balio Dvariono mokyklos auklėtinių vokaliniai ansambliai, gydytojai klounai – Raudonos nosys.
„Visada ieškome būdų, kaip padrąsinti šeimas, kurioje vienas iš asmenų turi protinę negalią. Dėl sudėtingo negalios pobūdžio dažnai negali dirbti vienas suaugęs šeimos narys, nes turi prižiūrėti ar slaugyti neįgalųjį 24 val. per parą. Tačiau, nepriklausomai nuo to, kaip mūsų šeimoms, auginančioms protinės negalios asmenis yra sudėtinga, mes mokame džiaugtis gyvenimu. Tuo galėjo įsitikinti, kiekvienas, dalyvavęs „Vilniaus Viltis“ Kalėdų pasakoje. Šios šventės, suburiant proto negalios žmonių, tradiciją tęsiame daugiau nei 25-erius metus“, – pasakojo „Vilniaus viltis“ tarybos narys Mantas Narkevičius.
Pasak M. Narkevičiaus, renginio tikslas – tėvus paskatinti neužsidaryti, o „amžiniems vaikams“ padaryti nuostabią Kalėdinę šventę su Senelio dovanėlėmis.
„Man labai patiko ir koncertas, ir dovanos, ir šventė, ir proga pačiam pabūti angeliuku“, – šventės įspūdžiais dalinosi šventėje dalyvaujantis 32 m. Donatas iš Vilniaus.
„Ypač smagu buvo sutikti svečius prie durų, patiko būti angelu. Puikūs draugų – angelų eilėraščiai ir dainininkas Chris Ruebens“, – džiaugėsi 30-metė Lina. Švente džiaugėsi ir Linos mama, kuri teigė, kad kartu išeiti į renginius sudėtinga. Tačiau ji niekada nepraleidžia bendrijos „Vilniaus Viltis“ organizuojamos Kalėdinės šventės. Čia ją pažįsta, čia visa šeima jaučiasi gerai.
Kalėdų pasakoje dalyvavo ir Jurgis Didžiulis
Renginyje, netgi tokiu muzikantams užimtu metu, geranoriškai dalyvauti sutiko ir muzikantas Jurgis Dižiulis. Pasak atlikėjo, tai nebuvo sunku, nes geri draugai jo paprašė iš anksto ir jis lengvai galėjo susiplanuoti savo tvarkaraštį. Beje, atlikėjas pabrėžė, kad gerus darbus galima daryti visus metus. O jeigu jau norsi kažką padaryti per kalėdinį laikotarpį, reikia susiderinti iš anksto.
Jurgis Didžiulis jau ne pirmą kartą koncertuoja vienokią ar kitokią negalią turintiems klausytojams.
„Man labai malonu yra jausti betarpiškumą su žmonėmis, kurie kitaip mato pasaulį, sąveikauja ir džiaugiasi juo. Man patiko pasikviesti žmonės ant scenos ir dalintis tuo džiaugsmu su jais. Negalia tarsi reiškia negali, tačiau mums pagroti kartu negalia – ne trukdis, o prieskonis“, – teigė atlikėjas.
„Mano dėdė buvo tapytojas, jis sirgo Dauno sindromu. Gal ir dėl to Kolumbijoje jis buvo šiokia tokia įžymybė. Nors, reiktu pripažinti, kad jo kūriniai buvo savotiškai įdomūs, ypatingi. Todėl man bendravimas su kitaip pasaulį matančiais žmonėmis yra vertybė, galimybė ir pačiam pažiūrėti kita perspektyva“, – teigė atlikėjas.
Kitiems menininkams J. Didžiulis palinkėjo dažniau bendrauti, muzikuoti, nebijoti negalią turinčių žmonių. Kai kuriems tai yra tiesiog visuomeniškas darbas, tačiau verta pastebėti, kad vis tai praturtina mūsų pačių pasaulėžiūrą.
Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Vilniaus Viltis“ vienija 1700 narių, iš kurių – 720 turi proto ar kompleksinę negalią (dauno ir autizmo sindromus, raidos ir intelekto sutrikimus, cerebrinį paralyžių ar kt.). Tai didžiausia Lietuvoje proto negalios žmones vienijanti bendruomenė gimusi daugiau nei prieš 25 metus iš neįgalių vaikų tėvų iniciatyvos.