Ką būtina turėti praktikuojant sodininkystės meną?
Neleiskite, kad sodo įrankių ar žinių trūkumas trukdytų jums užsiauginti daržovių ir vaisių. Surinkome pagrindinius sodo įrankius ir priemones, kurių jums reikia norint pradėti, taip pat naudingų patarimų, kurie gali palengvinti sodininkystę.
Jei planuojate įkurti sodą, tikriausiai žinote, kad darbui atlikti reikia tam tikrų įrankių ir priemonių. Tačiau jums nereikia visos pastogės su įrankiais kiekvienam augalui, kurį planuojate auginti. Čia sužinosite apie pagrindinius įrankius pradedantiesiems sodininkams.
Būtini sodo įrankiai ir priemonės
Kastuvėlis
Rankinis kastuvėlis yra būtinas norint atlikti daugybę kasdienių sodo darbų, įskaitant dirvos gumulėlių suskaidymą, mažų duobių kasimą, sodinukų persodinimą ir net piktžolių kasimą. Pirkdami įrankius sodui ir daržui kastuvėlį rinkitės su tvirtu metaliniu peiliuku ir tvirta medine rankena.
Genėjimo žirklės
Nesvarbu, ar skinate šviežią produkciją, ar pjaunate uogų krūmus, turėtumėte įsigyti tvirtų genėjimo žirklių rinkinį.
Kad pjūvis būtų švarus, nupjaukite augalo mazgą (kur šaka susilieja su stiebu Y formos). Kai jūsų sodas subręs.
Žarna ir (arba) laistytuvas
Jei sodinate augalus tiesiai į žemę, patraukite žarną ir įsitikinkite, kad ji pakankamai ilga, kad pasiektumėte reikiamas lysves sode. Apsvarstykite galimybę pridėti purkštuvo priedą, kuris leis valdyti vandens srautą ir slėgį. Jei dirbate tik su vazonais ir kitomis žemių talpomis, pakaks laistytuvo – ieškokite lengvos, kad būtų lengviau nešioti pilną vandens.
Norėdami gauti geriausius rezultatus, laistykite anksti ryte, kai temperatūra yra vėsesnė. Venkite laistyti vidurdienį, nes jis per greitai išgaruos, taip pat vakarinio laistymo, dėl kurio dirva gali užmirkti ir atsirasti kenksmingų grybelių bei bakterijų dauginimosi terpių.
Sodo grėblys
Sodo grėbliai paprastai turi ilgą rankeną, pagamintą iš medžio su vienodais metaliniais noragais, kurie yra tvirtesni nei lapų grėbliai, kuriuos naudotumėte nupjautai žolei ir kitoms palaidoms medžiagoms grėbti. Jie leidžia lengvai sukurti lygią dirvą, pašalinant nepageidaujamas piktžoles. Jei dirbate kietą, apaugusią žemę, apsvarstykite galimybę grėblį pakeisti sodo kapliu, kuris yra labiau apdorojantis kraštovaizdžio kūrimo įrankis, padedantis susmulkinti ir išvalyti nepaklusnias vietas bei pašalinti piktžoles.
Kampinis kastuvas
Kastuvas atrodo pakankamai paprastas, tačiau nustebsite, kiek daug pasirinkimų yra parduotuvėje. Pasirinkite kampinį kastuvą (su trikampio formos galvute), kuris suteiks galimybę iškasti duobes, perkelti dirvą ir perkelti augalus. Jei pradedate kurti didelę apželdinimo lysvę, keturkampis sodo kastuvas padės atlikti švaresnius pjūvius.
Sodo pirštinės
Nors kai kurie žmonės neliečia dirvožemio be sodo pirštinių, techniškai jos nėra būtinos, ypač kai reikia atlikti lengvesnes užduotis, tokias kaip sodininkystė vazonuose. Tačiau jie padės išvengti pūslių ir įbrėžimų, jau nekalbant apie tai, kad jūsų rankos bus švarios. Ieškokite pirštinių su sustiprintais pirštų galiukais ir paminkštinimu, kad padidintumėte apsaugą, taip pat suspaudžiamų riešų dirželių, kad nešvarumai nepatektų į vidų. Jei norite pigesnės pirštinių alternatyvos – įsigykite iš atvila.lt.
Purkštuvai
Galite laistyti savo daržovių sodą naudodami žarną ir purkštuvo priedą, tačiau purkštuvas bus naudingas didesnėse erdvėse. Jei reikia padengti daug žemės, ieškokite svyruojančio arba besisukančio purkštuvo, kuris maksimaliai efektyviai panaudos vandenį jūsų sode/darže.
Karutis
Jei neriate į sunkų projektą, apsvarstykite galimybę naudoti karutį, kuris padės perkelti didelius dirvožemio, mulčio, komposto ir augalų kiekius. Plastikiniai karučiai yra pigesni (jau nekalbant apie mažiau sunkius), o metaliniai karučiai bus brangesni, bet patvaresni. Mažesniems projektams tiks ir didesnis kibiras ar krepšys.Daugiau priemonių, kurias galite pritaikyti savo sode ar darže, rasite čia: https://www.atvila.lt/lt/produktai/darbo-pirstines/gumines-pirstines.