Ką reikia daryti norint gauti energinio naudingumo sertifikatą?
Energinio naudingumo sertifikatas – tai dokumentas, kuriame nurodomas energijos poreikio kiekis, būtinas su pastato ar pastato dalies naudojimu susijusiems energijos poreikiams patenkinti. Tai apima energiją, naudojamą šildymui ir vėdinimui, karštam buitiniam vandeniui ir vėsinimui. Negyvenamiesiems pastatams taip pat reikalingas apšvietimas.
Kada mums reikia energetinio naudingumo sertifikatas?
Pastatų, pastatų dalių ir patalpų savininkai privalo pateikti pirkėjui ar nuomininkui energetinio naudingumo sertifikatą, kai:
- pastato naują būstą;
- parduoda pagal pirkimo-pardavimo sutartį;
- nuomoja.
Daugiau informacijos būsimiems nuomininkams ir pirkėjams
Šis reglamentas, reikalauja savininkams nustatyti pastato ar patalpų energetinę būklę, yra labai geras sprendimas. Tai labai naudinga piliečiams, ieškantiems naujos gyvenamosios vietos. Juk šildymo kaštai yra labai svarbus veiksnys, turintis įtakos apsisprendimui pirkti ar nuomotis konkretų būstą.
Kai, pavyzdžiui, ieškome automobilio, akivaizdu, kad pasidomime, kiek mums kainuos konkrečios transporto priemonės vairavimas. Panašiai domimės, kaip atrodys namo šildymo kaštai. Esant energinio naudingumo sertifikatui galime matyti, kokių sąskaitų galime tikėtis.
Ar energinio naudingumo sertifikatas turi galiojimą?
Energinio naudingumo sertifikatas galioja 10 metų nuo jo parengimo datos. Tačiau jis neteks galios, jei bus atliekami statybos ir montavimo darbai, kurie pakeistų energinį naudingumą. Pažymos, surašytos iki naujųjų nuostatų įsigaliojimo, galioja tą laikotarpį, kuriam buvo surašyti.
Energinė klasė ir turto vertė
Šios pažymos taip pat daro įtaką nekilnojamojo turto kainoms. Jeigu ieškodami namo toje pačioje gatvėje pamatysime du vienodus, panašaus dydžio pastatus, atkreipsime dėmesį į energines klases. Jei vienas iš jų yra A klasės, o kitas – G, žinosime, kad jų priežiūros išlaidos gali labai skirtis. Derantis dėl kainos reiktų į tai atsižvelgti.
Ko reikia norint parengti energinio naudingumo sertifikatą?
Energijos sertifikatas yra dokumentas, kuris yra savotiškas mūsų būsto pasas. Todėl jame turi būti esama pastato nuotrauka ir techniniai duomenys, nurodantys konstrukciją bei šildymui ir karšto vandens ruošimui reikalingą energijos kiekį. Žinoma, už skaičiavimo dalį atsako mums sertifikatą rengiantis sertifikuotojas, tačiau, norint sukurti sertifikatą, būtina pateikti nemažai informacijos ir dokumentų. Susipažinti su pasiūlymu parengti energinio naudingumo sertifikatą ieškokite internete.