Kada mini rekuperatoriai yra tinkamas pasirinkimas?
Rekuperatorių gamintojai žada biudžetui palankų vėdinimo sprendimą, kuris taupo energiją ir nereikalauja sudėtingo montavimo. Tačiau norint teisingai pasirinkti, svarbu atidžiai išnagrinėti visas šių prietaisų savybes. Šiame straipsnyje aptarsime, kada verta rinktis mini rekuperatorių savo namams.
Pagrindinės mini rekuperatorių savybės, į kurias verta atkreipti dėmesį renkantis
Mini rekuperatoriai nuo kitų tiekimo sistemų skiriasi tuo, kad jiems nereikia centrinės ištraukiamosios ventiliacijos. Dėl šios savybės rekuperatoriai tinka kompaktiškose patalpose -butuose, moduliniuose pastatuose, nedideliuose viešbučių kambariuose. Renkantis rekuperatorių svarbu suprasti jo našumą, kainos lygį, montavimą ir funkcijas. Išnagrinėję šias savybes galėsite suprasti, ar įrenginys tiks jums.
Našumas
Rekuperatorių specifikacijose paprastai nurodomas našumas tiekimo režimu, t. y. kai oras į patalpą tiekiamas, bet ne ištraukiamas. Šie skaičiai nenurodo, kokiu pajėgumu įrenginys veiks didžiąją laiko dalį, kai naudojamas rekuperacijos režimas.
Tiekimo režimu įrenginį galima naudoti tik vasarą, nes šaltaisiais mėnesiais šiuo režimu rekuperatorius pasidengs ledu ir nustos tiekti orą iš gatvės. Tai reiškia, kad nuo rudens iki pavasario našumas bus perpus mažesnis nei turėtų būti.
Triukšmo lygis
Kompaktiški rekuperatoriai turi ašinius ventiliatorius, kurie skleidžia nuo 20 dB iki 39,5 dB garsą. 40 dB triukšmo lygį galima palyginti su įprastos kalbos lygiu.
Filtravimo sistema
Daugumoje mini rekuperatorių yra viena filtravimo pakopa, paprastai G3-G4 filtrai. Šie filtrai išvalo tiekiamą orą nuo stambių dulkių, plaukų, medvilnės pūkų ir vabzdžių, tačiau nesulaiko smulkių dulkių ir kenksmingų dujų. Jie filtruoja 70-90 % didesnių nei 0,4 μm sintetinių dalelių ir 20-45 % mažesnių nei 0,4 μm dalelių.
Oro šildymas
Kompaktiškuose rekuperatoriuose oras šilumokaityje šildomas ištraukiamo oro šiluma. Šilumokaitis yra pagamintas iš specialaus polimero arba keramikos, kuri sugeria ištraukiamo oro šilumą. Jį sudaro oro judėjimo kryptimi plonais kanalais praplatintas cilindras. Šiais kanalais teka oras.
Valdymas ir automatika
Rekuperatorius galima valdyti naudojant įrenginio valdymo skydelį arba nuotolinio valdymo pultą. Kai kuriuos modelius prie kitų patalpoje esančių rekuperatorių galima prijungti per „Wi-Fi“.
Montavimo ypatybės
Rekuperatoriai įrengiami viršutinėje patalpos dalyje, kur koncentruojasi šiltesnis oras. Tokiu atveju lauko oras iš rekuperatoriaus, susimaišęs su vidaus oru, sušyla iki kambario temperatūros, kol patenka į patalpą, kurioje yra žmonių.
Kaina
Išlaidas, susijusias su kompaktiško rekuperatoriaus įrengimu, sudaro paties įrenginio kaina, įrengimo išlaidos, periodinio filtrų keitimo išlaidos ir nuolatinės energijos sąnaudos, tad kiekvienas ras sau priimtiną variantą.