Kada reikėtų kreiptis į veterinarijos kliniką?
Pradėjote auginti savo pirmąjį šuniuką, kačiuką, o gal šešką ar triušį? Tikriausiai nesate įsitikinę, kokiais atvejais ir kaip anksti naują šeimos narį reikėtų vesti pas veterinarą. Pateikiame kelis patarimus, kaip pasirūpinti augintinio sveikata ir gerove nuo pirmųjų dienų.
Gyvūno ženklinimas mikroschema
Tam, kad vienoje vietoje būtų užfiksuota visa svarbi informacija apie jūsų augintinį, pasirūpinkite mikroschemos įvedimu į gyvūnėlio paodį. Ši procedūra – labai paprasta, neskausminga ir visiškai saugi, o jos nauda tikrai didelė. Jūsų augintinis bus įrašytas į Gyvūnų augintinių registrą, todėl jam pasimetus ar pabėgus, bus aktyvuojama mikroschema ir galėsite daug paprasčiau jį surasti. Mikroschemoje fiksuojama ir ligų, skiepų, vaistų istorija, todėl rūpinimasis augintiniu tampa daug paprastesnis.
Nepamirškite skiepų
Vienas svarbiausių dalykų, siekiant pasirūpinti augintiniu nuo ankstyvų jo dienų, yra skiepai. Šunis vertėtų paskiepyti nuo tokių ligų, kaip maras, pasiutligė, parvovirusinis enteritas, infekcinis hepatitas, leptospirozė, infekcinis laringotracheitas, paragripas. Kates – nuo tokių ligų kaip virusinis rinotracheitas, pasiutligė, kalicivirozė, kačių maras (panleukopenija). Skirtingos klinikos taip pas skiepija kitus naminius gyvūnėlius, pavyzdžiui, šeškus arba triušius. Dėl tikslesnės informacijos apie skiepų taikymą būtent jūsų augintiniui, kreipkitės į veterinarijos kliniką – ji patars, kaip paruošti augintinį vizitui, kokią skiepų schemą taikyti.
Tyrimai, diagnostika ir gydymas
Žinoma, kaip ir žmonėms, augintiniams reikėtų reguliariai lankytis pas veterinarą tam, kad būtų užtikrinta jų gerovė. Anksti diagnozavus kokią nors ligą, ją išgydyti yra daug lengviau. Kitais atvejais, jeigu reguliarūs vizitai veterinarijos klinikoje nėra įmanomi dėl finansinės situacijos ar kitų priežasčių, kreipkitės iškart pastebėję neįprastą augintinio elgesį, vangumą ar kitus galimą ligą primenančius požymius.