Kaip atrodo tinkamas miškų kirtimas?
Daugeliui terminas „miškų naikinimas“ asocijuojasi su neigiamais veiksniais, tokiais kaip miškų naikinimas, visuotinis atšilimas ir laukinės gamtos ar pagrindinių paukščių buveinių naikinimas. Tačiau taip nėra, nes Lietuvos medienos prieaugis yra daug didesnis nei metinis miškų kirtimas. Po miško kirtimo naujas miškas turi būti atkurtas vietoje, o po kelerių metų iškirstas plotas tampa jaunuolynu, kurį mėgsta lankyti miško žvėrys. Tačiau jei medienos malūnas negali augti pats, miško savininkas privalo jį atsodinti. Jeigu per 5 metus miškas neatkuriamas, už atkūrimą miško savininko lėšomis atsako Aplinkos ministerija. Be to, Lietuva kasmet priaugina naujų miškų. Lietuvoje miško kirtimą riboja LR įstatymai, o už šių įstatymų nesilaikymą gresia didelės baudos. Lietuva pripažinta geriausia miškų apsaugos šalimi pasaulyje.
Norint kirsti mišką, būtina įvertinti visas sąlygas ir susipažinti su miško kirtimo ir atkūrimo taisyklėmis. Pirma, svarbu išsiaiškinti, kuriai miškų grupei priklauso jūsų miškas, ar miškas nėra saugomos teritorijos dalis, ar miške nėra paukščių lizdų ir pan.
Seniai susiformavęs ir išaugintas medynas turi būti iškirstas, kad būtų galima naudoti augančią medieną, kai ji sulauks brandaus amžiaus. Be to, šie derliai skirti palengvinti naujų, atsparių ir produktyvių medynų atkūrimą.
Skirtingoms miškų grupėms taikomi skirtingi kirtimo reikalavimai
Svarbu žinoti medyno, kurį ketinama pjauti, amžiaus ribą. Minimalus amžius, kai miške vyksta reikšmingi pokyčiai, priklauso nuo miško grupės ir naudojamo miško kirtimo metodo. Pavyzdžiui, II grupės miškuose niekada neleis kirsti, o medynas turi būti brandesnis nei kitų kirstinų miškų grupių. IV grupės miškų kirtimui taikomi minimalūs apribojimai.
Ar galiu kirsti mišką be leidimo?
Miško savininkai turi teisę kirsti miškus be leidimo ar pranešimo apie tyčinį kirtimą, tačiau turėdami tikslą:
- Kirsti sklypo ribos liniją (1,5 m nuo Jūsų miškų ūkio pusės);
- Per sausrą ir pavienius gūsius;
- Jaunų miškų kirtimas (miške iki 20 metų);
Dažnai pasitaiko miško savininkų, kurie nežino, kokie dokumentai reikalingi miško kirtimui. Jei miško plotas neviršija 3 hektarų, dažniausiai pakanka gauti Valstybinės miškų administracijos leidimą arba pranešimą apie ketinimą kirsti mišką. Tačiau jei jūsų miško plotas viršija 3 hektarus, būtinas miškotvarkos projektas. Projektas rengiamas kaip devynerių metų standartas ir skaičiuojama, kokia mediena bus iškirsta, kirtimo būdas, sąlygos ir kt. Taip pat apibrėžiamas miško atsodinimas. Tiesa, atskiroms sausroms ar vėjo laužams naikinti leidimo nereikia. Be to, miško savininkai gali kirsti medieną tik pagal savo poreikius pateikę pranešimą Valstybinės miškų tarnybos regioniniam skyriui, tačiau šių kirtimų kiekis ribojamas: 3 kubiniai metrai medienos 1 hektare arba ne daugiau kaip 15 vnt. medžių, kuriuos galima nupjauti per metus.
Po miško kirtimo svarbu prisiminti, kas liko – turi būti atkurta
Jei miškas buvo iškirstas, jis turi būti atsodintas per trejus metus arba bus baudžiama. Jeigu norite parduoti miško kirtimą – susisiekite su mumis ir ekspertai suteiks Jums daugiau informacijos bei nustatys Jūsų miško kainą. Taip pat, jei vis dar manote, kad miško kirtimas netinka – taurusmiskas.lt įmonė perka miškus ir žemę visoje Lietuvoje. Pasidomėkite plačiau ir išsirinkite geriausią sprendimą Jums. Medžių kirtimas yra tinkamas, dėl to rinkitės patikimas įmones.
Komentavimas išjungtas.
Nieko gero.Baiget išnaikinti miškus.!Dar nemačiau jų atsodintų.!