Kaip greitai ir lengvai parduoti verslą?
Sukurti sėkmingą ir pelningą verslą yra sudėtinga užduotis. Todėl nepavykus verslui reikia nenusivilti, o tiesiog parduoti verslą ir vaikytis kitų idėjų. Viena jų juk tikrai turėtų pasisekti. Tačiau kaip parduoti verslą? Kas norės pirkti nepasisekusį verslą? Vienaip ar kitaip visi parduodami verslai yra nenusisekę. Juk sėkmingo verslo nei vienas verslininkas neparduos. Taigi, kaip iš tiesų verslininkai parduoda savo nesėkmingus verslus? Visų pirma, turbūt akivaizdu – nemini, jog jie nepasisekę. Norint, kad verslą parduodi būtų lengva, turite visų pirma įtikinti save, jog jis turi potencialo kito verslininko rankose, o paskui – jau ir patį pirkėją. Parduodamas verslas nebūtinai turi nešti didelį pelną, kad verslininkas norėtų jį pirkti. Kartais užtenka tiesiog akcentuoti, jog parduodate verslą, nes tikite, kad idėja gera, tačiau neturite pakankamai patirties, jog ją vystytumėte. Tai panašu į argumentą, kodėl parduodate verslą, jeigu tikite, kad jis gali būti sėkmingas. Toliau seka kitas dalykas – kur rasti pirkėją? Turbūt negalvojate, kad garsiai sušuksite „perku parduodu verslą” ir pirkėjai stos į eilę pasidomėti, ką gi jūs parduodate. Deja, bet pirkėją rasti nėra lengva. Ypač, jeigu ieškote verslininko, kuris būtų rimtas ir į jūsų projektą žiūrėtų ne į kaip nepasisekusį verslą, o idėją, kuri jam uždirbs didelę apyvartą. Jeigu norite rasti potencialų pirkėją greitai, siūlome ieškoti jų verslo pardavimo portaluose, pavyzdžiui, verslopardavimas.lt. Būkite atidūs ir rinkitės tik patikimus, žinomus portalus. Priešingai – galite pritraukti ne tą srautą, kurio reikia.
Kaip nustatyti verslo kainą?
Verslo pardavimas neretai būna nesėkmingas dėl vienos priežasties – neadekvačios kainos. Deja, bet nepasisekus verslui neretai žmonės nori atgauti tai, ką investavo ir dar šiek tiek užsidirbti. Visgi ne taip veikia verslo pardavimas. Jeigu jūsų verslas bent šiek tiek sėkmingas ir generuoja pajamas, kurios yra didesnės, nei jūsų išlaidos. Tuomet galite tikėtis, jog šiek tiek užsidirbsite už verslo pardavimą. Visgi daugelis smulkių verslų nėra verti didelės sumos. Verslininkai tai supranta, tuomet numoja ranka į visus, kurie tikisi už mažas pajamas generuojantį verslą gauti dešimtis tūkstančių eurų. Jeigu norite parduoti verslą, turite įvertinti, kiek jis iš tikrųjų kainuoja. Tuomet kyla klausimas, kaip tą padaryti? Visų pirma, galite peržiūrėti, kokios vyrauja panašių verslų kainos. Siūlome peržiūrėti verslopardavimas.lt ar kito portalo, kuriame parduodami verslai, skelbimus ir palyginti kainas. Atkreipkite dėmesį į tai, jog ne kiekvienas verslas bus panašus į jūsų. Lyginkite kainas verslų, kurių ne tik kryptis panaši, bet ir apyvarta. Jeigu tai nepadės – kreipkitės dėl verslo vertinimo. Verslo vertintojų dėka galėsite ne tik daugiau sužinoti apie verslo pardavimą, bet ir gauti dokumentus, įrodančius, jog jūsų verslas vertas nurodytos sumos. Na, o tai padės jums ne tik lengviau parduoti verslą, bet ir greičiau. Ką jau kalbėti apie tai, kad potencialiam pirkėjui atrodysite tikrai kur kas rimčiau.
Ar saugu verslą pardavinėti internete?
Ne paslaptis, jog daugelis vis dar bijo interneto. Tai keista, kadangi dabartiniame amžiuje technologijos taip sparčiai plečiasi ir tobulėja, jog internetas jau tikrai nėra skaitomas kaip koks nors atradimas. Visgi daugelis dar dabar nepasitiki, jog nei internetiniais bankais, nei internetinėmis parduotuvėmis. Ar bijoti reikia? Atsakymas akivaizdus – jeigu būsite atsargūs, tikrai ne. Deja, bet daugelis turi daug nepagrįstų baimių. Lygiai tokia pati situacija pasitaiko ir su verslo pardavimu. Rasti verslo pirkėją internetinėje erdvėje yra kur kas paprasčiau, nei jį rasti kur nors kitur. Paprasčiausias pavyzdys, kokia tikimybė, jog potencialus pirkėjas, ieškantys naujos investicijos, pravažiuos ar praeis pro jūsų skelbimą, pakabintą kur nors stende. Tikimybė nedidelė. Tuo tarpu tai, kad verslininkai, ieškantys, kur investuoti, pamatys jūsų skelbimą internete – aišku. Klystate, jeigu manote, kad internete lankosi tik vaikai ir sukčiai. Tiesą sakant, daugelis verslininkų ieško galimybės užsidirbti daugiau būtent internete. Juk šiais laikais internete galima rasti viską, ko reikia. Tad, jeigu klausite, ar saugu parduoti verslą internete, tuomet atsakymas priklauso nuo situacijos. Jeigu esate ne paranojiškas, o atsargus žmogus, kuris žino, kaip veikia internetas ir gebate atpažinti galimą aferistą, tuomet pirkti internetu saugu. Visgi tie, kurie turi didelę paranoją ir baiminasi likti apgauti, turbūt neturėtų visai pardavinėti verslo. Deja, bet tiek internete, tiek ir ne virtualiame pasaulyje sukčių yra pilna. Tačiau tai nereiškia, jog turime drebėti ir bijote likti apgauti. Išsaugokite kritinį mąstymą ir rinkitės pirkėją atsargiai, tačiau neleiskite baimės užvaldyti sveiko proto.
Kokie ženklai rodo, jog pirkėįas gali būti nepatikimas?
Norite verslą parduoti saugiai be jokių nesklandumų? Tuomet atkreipkite dėmesį į tam tikrus dalykus:
- Neretai nesąžiningas pirkėjas išsiduoda pats. Retai kada iš pradžių pasirašomi dokumentai, paskui pervedama suma. Jeigu nepažįstate pirkėjo, o tam tikrais atvejais net ir jeigu pažįstate, turėtumėte iš pradžių paprašyti, jog būtų pervesta suma, paskui pasirašyti verslo perleidimo dokumentus.
- Sekantis dalykas, į kurį turite atkreipti dėmesį, tai informacija, kurią galite rasti apie pirkėją internete. Jeigu jis nėra pradedantis verslininkas, tuomet rasite bent šiek tiek informacijos apie jį internetinėse svetainėse. Nepamirškite pasidomėti. Jeigu prieš tai šis verslininkas vykdė kokius nors sukčiavimus, turėtumėte rasti informacijos apie tai.
Ar norint parduoti verslą reikia pagalbos?
Verslo pardavimas neatrodo lengvas. Panašu, kad šioje srityje reikia ne tik patirties, bet ir žinių, kokius dokumentus pildyti bei kaip viską atlikti teisėtai, jog paskui nereikėtų susidurti su nesklandumais. Todėl kai kuriems gali pasirodyti, jog parduodant verslą reikalinga pagalba. Na, bet jeigu verslą bandysite parduoti per tam skirtus portalus, tuomet greičiausiai pagalbos neprireiks. Verslo pardavimų portaluose, tokiuose kaip – verslopardavimas.lt, verslo pardavimas vyksta su verslininkais, kurie šioje srityje dažniausiai yra daugiau nei kelerius metus. Dėl to galite neabejoti, jog jie padės jums ne tik sutvarkyti reikiamus dokumentus, bet ir atsakys į klausimus, jeigu jų kils. Na, bet visada galima ieškoti pagalbos ir kitur. Kaip ir minėjome, jeigu kyla klausimų dėl verslo kainos, galite kreiptis į verslo vertintoją. Lygiai taip pat galite kreiptis ir į kitus profesionalus, kurie padėtų jums išsiaiškinti, kaip tvarkingai pildyti visus dokumentus. Šioje srityje naudinga neskubėti, tuomet bus mažiau šansų, kad praleidote tai, kas svarbu. Jeigu parduodate nedidelį verslą, kurio pajamos mažos, tuomet greičiausiai viską galėsite parduoti lengvai ir jums nereikės jokios pagalbos. Visgi tie, kurie parduoda didesnį verslą, turėtų suvokti, kad čia – rizikos daugiau. Dėl to naudinga ieškoti pagalbos, tokiu būdu ne tik atrodysite rimtesni pirkėjui, bet ir išvengsite nesklandumų.