Kaip įsirengti vėdinimo sistemą bute?
Vienas iš pagrindinių kiekvieno gyvenamojo namo įrengimų yra vėdinimas. Tai daro lemiamą įtaką vidaus mikroklimatui, taigi – ir name gyvenančių sveikatai bei savijautai. Efektyvus vėdinimas užtikrina tinkamą oro srautą visame pastate, tiekiant šviežią orą į visas patalpas ir atsikratant CO2 ir kitų kenksmingų junginių pertekliaus. Jis turi būti vienodai efektyvus nepriklausomai nuo dabartinio sezono ir oro už lango ir neturi vėsinti patalpų. Daugiau informacijos apie vėdinimo sistemos pasirinkimą rasite internete, o mes apžvelgsime rekuperacijos privalumus.
Rekuperacija – tai mechaninis vėdinimas su šilumos atgavimu. Pagrindiniai jo pranašumai pirmiausia laikomi šilumos nuostolių sumažinimu vėdinant.
Ar bute naudoti rekuperatorių yra gera idėja ir ar tai apskritai įmanoma?
Kiekvienam pastatui reikalinga efektyvi vėdinimo sistema. Žinoma, tai galioja ir butams. Deja, dėl efektyvaus vėdinimo dažnai prarandama šiluma, kurią, deja, vėliau tenka atstatyti šildymu. O kas, jei pavyktų to išvengti ir sutaupyti šildymui? Turime gerų naujienų – tai įmanoma! Reikėtų investuoti į butui tinkamą mini rekuperatorių – jis leis efektyviai keistis oru neprarandant šilumos.
Decentralizuotas vėdinimas su mini rekuperatoriais suteikia komfortą tiekiant optimalų gryno oro kiekį neatidarius langų ir palaikant patalpą šiltą. Vėsiuoju metų laiku atidarius langus patalpas galima greitai atvėsinti, o vasarą į patalpą gali patekti vabzdžių, dulkių ar žiedadulkių.
Vėdinimo sistema susideda iš nedidelių įrenginių, esančių skirtingose pastato dalyse. Naudodami energiją taupančius ventiliatorius ir itin efektyvius šilumokaičius, patalpose sumontuoti mini šilumokaičiai vėdina patalpas, palaiko jose šilumą. Šilumos atgavimas pasiekiamas labai paprastai ir efektyviai eksploatuojant įrenginį – ištraukiamo oro ciklo metu panaudotas oras praeina per šilumokaitį, jį kaitindamas, o tiekiamo oro ciklo metu grąžinama šilumokaityje sukaupta šiluma ir perkeliama atgal į kambarį.
Kitas mini rekuperatoriaus privalumas – minimalus įsikišimas į pastato konstrukciją, lyginant su tradicine vėdinimo sistema su šilumos atgavimu. Įrenginiai montuojami išgręžus reikiamo skersmens skylę išorinėje pastato sienoje, todėl nebereikia kloti vėdinimo kanalų ir atlikti kapitalinį namo remontą. Visi šie pranašumai gali žymiai sumažinti įrengimo išlaidas, ypač atnaujinamuose pastatuose. Taigi šių įrenginių montavimas bus nebrangus ir paprastas.