Kaip išvengti baudos keičiantis padangas
Iki lapkričio 10 d. Lietuvos vairuotojai turi pasikeisti vasarines padangas į žiemines. Paspaudus šaltukui, daugelis jau dabar skuba pasiruošti žiemos sezonui. Aplinkosaugininkai primena, kad padangų keitimasis reikalauja atsakomybės iš kiekvieno vairuotojo – kaip bus sutvarkytos senosios padangos.
VšĮ „Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centras“ primena, kad yra net trys būdai teisingai ir saugiai atsikratyti senomis padangomis. Vienas iš paprasčiausių ir mažiausiai laiko atimančių būdų – galimybė senas padangas palikti ten, kur jas ir įsigijote. Perkant naujas padangas, senąsias privalo priimti jas parduodančios įmonės (jos yra įsipareigojusios priimti tiek senų padangų, kiek naujų klientas perka): pagal tą patį principą gyventojai padangas nemokamai gali palikti autoservise, kuriame jos keičiamos.
Kitas būdas – senas padangas vežti į regione įrengtas 8 didelių gabaritų atliekų priėmimo aikšteles. Primename, kad per metus vienas gyventojas į aikštelę gali atvežti keturias padangas.
Šiaulių regione iš gyventojų padangos bei kitos didelio gabarito atliekos surenkamos ir pagal grafiką apvažiavimo būdu. Pagal atliekų tvarkymo taisykles, padangas bei kitas didžiąsias atliekas prie konteinerio galima palikti diena prieš numatytą apvažiavimą. Atliekų vežimo grafikus galima rasti ŠRATC svetainėje: www.sratc.lt Šiais metais iš ūkininkų padangos pagal viešai skelbiamą grafiką bus surenkamos gruodžio mėnesį. Vienas ūkininkas gali perduoti 10 traktorinių ir 4 lengvųjų automobilių padangas.
Už ne vietoje išmestą padangą gali tekti atlyginti žalą, kuri siekia daugiau kaip 140 eurų. Skaičiuojama, kad guminės padangos, patekę į gamtą, suyra apytikriai per 120-140 metų. Perdirbamos jos gali pavirsti įvairiomis dangomis sporto aikštynams ar žaidimų aikštelėms ir kitais gaminiais, kuriems tinka perdirbta guma.