Kaip mes bandėme nusipiešti gyvenimą, kokio norime
Jaukią pirmadienio pavakarę Trakų viešoji biblioteka kvietė pasinerti į meną ir meditaciją – bibliotekoje svečiavosi jogos mokytoja ir fraktalų piešimo metodo Lietuvoje populiarintoja Brigita Paulauskienė, kuri renginio dalyviams pristatė savo knygą apie fraktalų piešimą „Nusipiešk gyvenimą, kokio nori“ ir pravedė kūrybines fraktalų piešimo dirbtuves. Susidomėjusių buvo itin daug – į renginį vietos tirpte ištirpo.
Ar kada pamąstėte, jog galime keisti savo gyvenimus piešinių pagalba? Kad pasirinktos spalvos apibūdina mus kaip asmenybes: išduoda mūsų charakterio bruožus, nusako emocinę būseną ir ligas, atskleidžia potencialą? Fraktaliniai piešiniai – vienas iš būdų geriau pažinti save, o piešimo technika grindžiama spontanišku linijų kūrimu ir spalvinimu. Tokiu būdu piešdami atveriame savo meninį suvokimą, pasineriame į meditacijai prilygstančius apmąstymus. Fraktalinis piešimas naudojamas kaip efektyvi metodika dirbant su emocinių problemų, traumų, psichologinių sutrikimų, įvairių fizinių negalavimų turinčiais žmonėmis. Piešdami ir spalvindami fraktalus, galime tikėtis į dienos šviesą ištraukti įvairių psichologinių problemų, nesėkmių, kompleksų, nepasitikėjimo savimi priežastis ir, atpažinus jas, pradėti keistis.
Edukacijos metu kūrėme savo fraktalus: braižėme linijas, užsimerkę rinkomės spalvas, o spalvindami atskirus plotelius sprendėme, kiek mums reikalinga ištraukta spalva. Sukūrėme ne tik spalvotus paveikslus, bet ir savo charakteristikas. Fraktalo dydis ir užimama padėtis popieriaus lape, linijų griežtumas ar laisvumas, tiesumas ar banguotumas, nupieštų plotelių dydis ir spalvų pasirinkimas – užšifruota mūsų savasties mozaika. Pabaigę darbus, surengėme parodėlę, kurios metu lektorė iššifravo mūsų užkoduotus paveikslus, akcentavo, jog galime keistis.
Trys valandos prabėgo akimirksniu: sužinojome naujų dalykų, atsipalaidavome, pabuvome bendraminčių rate, o tuo pačiu ir kiekvienas su savo vidiniu „aš“. Spalvų terapija leido „išsilieti“ patiems popieriaus lape ir pasijautėme lengvesni. Dėkojame lektorei B. Paulauskienei už neužmirštamą patirtį ir nuostabią edukaciją, o visiems dalyviams – už prasmingą pasibuvimą drauge.