Kaip pasiruošti žvejybai?

Ar jūsų meškerės paruoštos? Nuotaikos geros? Valtys pripūstos? Tuomet pats laikas į žvejybą. Kone kiekvieną savaitę tūkstančiai lietuvių patraukia prie upių, ežerų, kūdrų, marių ar net jūros, kad sugautų laimikį ar tiesiog pabūtų gamtoje. Sėkmė žvejyboje aktuali visiems. Dėl to ir pradedantiesiems, ir jau labiau patyrusiems skaitantiems žvejams paruošėme gidą apie tai, kaip pasiruošti žvejybai.
Kada yra geriausias paros metas žvejoti?
Geriausias paros metas žvejoti paprastai yra ankstyvas rytas ir vėlyva popietė. Diena būna pernelyg karšta ir/ar triukšminga, o kiti žmonės prie vandens arba jame trikdo vandens telkinio faunos ramybę.
Tuo metu saulė būna ne taip aukštai, todėl vandens temperatūra būna žemesnė, o tai padidina žuvų aktyvumą. Šiuo metu žuvys dažniau maitinasi, ypač tada, kai metų laikas būna šiltasis.
Daugumos lietuvių žvejų nuomone, idealus laikas tikėtis laimikio yra ankstyvas rytas, iškart po saulėtekio, ir vėlyva popietė, likus kelioms valandoms iki saulėlydžio. Dėl to reikėtų stebėti informaciją orų portaluose ar programėlėse, kad planuotumėte laiką.
Svarbu žinoti tai, jog debesuotomis dienomis žuvys aktyvios išlieka ilgiau ir jums atsiranda daugiau galimybių sėkmingai žvejoti. Proceso sėkmę taip pat gali padidinti dėmesys potvynių ir atoslūgių judėjimui bei net mėnulio fazėms.
Ką turėti valtyje?
Jeigu žvejojate ne nuo kranto, bet lipate į valtį ir plaukiate į ežero vidurį ar pasroviui, ar net prieš srovę upėje, apžvelgiame tuos dalykus, ką reikėtų valtyje turėti.
- Apsaugos priemonės. Gelbėjimosi liemenės, pirmosios pagalbos rinkinys, gesintuvas (jeigu tai yra motorinė valtis) ir švilpukas dėmesiui atkreipti. Taip pat gali praversti signalinė raketa, jei plaukiate toliau ir prožektorius.
- Žūklės įranga. Tokie žvejybos reikmenys kaip: meškerės, ritės, masalai, sonarai ir/ar plūdės – nepakeičiami dalykai tiek patyrusiems specialistams, tiek žūklės mėgėjams.
- Navigacijos priemonės. GPS ir kompasas praverčia plaukiant į atvirus vandenis arba užsienyje bei labai dideliuose ežeruose. Paprastai gali užtekti ir rankinės navigacijos arba telefono.
- Komforto reikmenys. Kremas ir akiniai nuo saulės, kepurė, pakankamai geriamo vandens ir užkandžiai leis net nepalankiomis sąlygomis, kad ir ilgas valandas plūduriuoti ežero viduryje.
- Avariniai reikmenys. Papildomi degalai mobilusis telefonas arba jūrinis radijas, gelbėjimosi ratas.
Turėdami būtiniausius daiktus užtikrinsite savo ir savo turto saugumą, žvejosite patogiai ir būsite pasirengę įvairioms situacijoms vandenyje, pavyzdžiui, kai reikia padėti sau ar kitiems.
Ką pasiimti į automobilį, su kuriuo vyksite žvejoti?
Dėdamiesi daiktus į savo automobilio bagažinę žvejybai, į ją talpinkite būtiniausius daiktus, kad būtų patogu ir praktišką. Be masalo, meškerės, geros avalynės, taip pat praverstų ir, pavyzdžiui, neperšlampamos palapinės arba bent jau neperšlampamas apsiaustas, kad esant nepalankioms oro sąlygoms turėtumėte pastogę ir patys nepermirktumėte.
Įsidėkite ir šiltų drabužių arba po išoriniu pasivilkite papildomos, įskaitant neperšlampamas striukes ir batus, kad nebijotumėte aplink esančios drėgmės ir jaustumėtės sausai bei komfortiškai.
Jei turite, pasiimkite šaltkrepšį arba, geriau, nešiojamą šaldytuvą maistui ir gėrimams laikyti. Valgiui ruošti pravers nešiojamoji viryklė arba kepsninė.
Ekspertai pataria įsidėti apsaugą nuo vabzdžių ir stovyklavimo kėdes, jeigu žvejojate nuo kranto arba plaukiate į vietą, kur reikės praleisti daugiau laiko.