Kaip restauruoti vonią: kokių įrankių gali prireikti?
Įsigiję vonią, visuomet tikimės, kad ji patikimai tarnaus ilgus metus, tačiau net ir tuomet, jei nepagailėjote pinigų kokybiškoms medžiagoms, ilgainiui jos paviršius gali sutrūkinėti, tapti šiurkštus ar tiesiog atrodyti nusidėvėjęs. Visgi, tai dar nereiškia, kad iš karto reikės galvoti apie naują pirkinį: pirmiausiai turėtumėte pabandyti atlikti vonios restauravimą. Su šia užduotimi galima susitvarkyti ir patiems – šį kartą aptarsime populiariausius restauravimo būdus ir jiems reikalingus įrankius bei kitas priemones.
Pasiruošimas vonios restauravimui
Nepriklausomai nuo to, kurį metodą pasirinksite plieninės vonios ar kitų jos tipų restauravimui, reikės atlikti tuos pačius pasiruošimo darbus – geriau susipažinę su jais žinosite, kokiomis priemonėmis reikia apsirūpinti:
- Paviršiaus nuplovimas ir nuriebinimas. Naudokite stiprius, rūgštinius valiklius ir švitrinį popierių, o dugne susikaupusiems nešvarumams pasitelkite šiurkštesnių šerių šepetį.
- Restauruojamų vietų šveitimas. Tas vietas, kurios bus atnaujinamos, reikėtų patrinti švitriniu popieriumi.
- Vonios plovimas. Pasitelkite kempinę ir plaukite vonią tol, kol neliks jokių nuosėdų ar riebalų – tekantis vanduo turėtų tolygiai padengti jos paviršių.
- Drėgmės šaltinių ir kitų detalių demontavimas. Įsitikinkite, kad iš maišytuvo ar dušo galvutės nebėgs vanduo, nuimkite nupylimo angos dangtelį, o vietoj sifono pastatykite plastikinę stiklinę.
- Paviršiaus džiovinimas. Nuvalykite jį su sausa, nesipūkuojančia šluoste, o po to pasitelkite statybinį ar buitinį džiovintuvą.
Užpylimo technika
Norint išbandyti šį vonios restauravimo būdą, Jums bus reikalinga dviejų komponentų savaime išsilydanti danga – darbai bus pakankamai paprasti, pavyks išvengti nemalonių kvapų, o rezultatas gali džiuginti net 20 metų. Jums tereikės paruošti mišinį vadovaujantis gamintojo rekomendacijomis, įpilti jį į plastikinę stiklinę ir tuomet pereiti per visą paviršių, pilant mišinį žemyn nuo vonios krašto. Papildomai galite užpildyti tas vietas, kur mišinio atrodo per mažai. Darbuojantis gali praversti ir glaistyklė – ją panaudosite tuomet, jei matysite, kad mišinys pasiskirstė netolygiai. Tuo tarpu džiovintuvas padės pašalinti burbuliukus, tačiau su juo turėtumėte elgtis atsargiai. Vonia ir vėl galėsite naudotis praėjus 48 valandoms.
Padengimas emale
Tai – vienas pigiausių vonios restauravimo būdų, kurio rezultatais galima džiaugtis nuo 2 iki 5 metų. Tiesa, kurį laiką galite susidurti su kiek agresyviu aromatu. Jums bus reikalingas specialus emalio ir kietiklio mišinys, o jo užtepimui galėsite pasitelkti teptuką arba volelį. Reikės atlikti dažymo darbus, pradedant nuo kraštų, judant iš viršaus žemyn ir tepant juostas skersine kryptimi. Taip reikės užtepti dvi mišinio dalis, ypatingą dėmesį skiriant dugnui ir kurį laiką stebint, ar nėra nutekėjimų. Po šių darbų vonia reikėtų nesinaudoti maždaug 5-7 dienas.
Dažų purškimas
Naudojant dažus, vonią restauruoti galima dviem skirtingais būdais. Paprasčiausia yra įsigyti aerozolinius dažus, kuriais galėsite išpurkšti paviršių ir po 2 dienų vėl sėkmingai naudositės atsinaujinusia vonia. Tiesa, iš pradžių teks susidurti su aitresniu kvapu, o tokie atnaujinimo darbai turės būti pakartojami po 3-6 mėnesių. Jei norisi ilgesnio, 2-5 metus išliekančio rezultato, į pagalbą reikėtų pasitelkti oro kompresorių ir pulverizatorių. Naudojantis jais, ant paviršiaus reikia užpurkšti 3-4 dažų sluoksnius ir tuomet luktelėti 2 ar 3 paras.
Akrilinis dėklas
Galima sakyti, kad tai – švariausias, tačiau daugiausiai lėšų reikalaujantis atnaujinimo būdas. Šiuo atveju į vonią įstatomas naujas, nepažeistas įdėklas: taip sukuriama „vonia vonioje“, kurios paviršius gali dar ilgiau sulaikyti vandens šilumą. Suradus tinkamą įdėklą, procesas yra ganėtinai paprastas: reikia išmontuoti vandens nutekėjimo apvadą, paviršių išpurkšti specialiomis putomis, o kanalizacijos angas ir sujungimo kraštus užpildyti hermetiku. Tuomet dėklas atsargiai įstatomas į vonią, į vietą sugrąžinamas nutekėjimo įdėklas, vonia pripildoma vandeniu ir paliekama maždaug 12 valandų. Toks sprendimas gali tarnauti 10 – 20 metų.
Norint atnaujinti vonią, nereikės tokių įrankių kaip suvirinimo aparatai ar kita profesionali įranga – apsirūpinę keliomis pagrindinėmis priemonėmis, lengvai susitvarkysite su tokia užduotimi. Platų jų pasirinkimą atrasite Pigu.lt el. parduotuvėje.