Kaip teisingai naudoti šampūną?
Ar kada nors galvojote, kaip teisingai plauti plaukus ? Turėtumėte. Tikroji priežastis, kodėl jūsų plaukai po apsilankymo salone atrodo ir taip velniškai gerai, yra ta, kad profesionalai supranta, jog raktas į laimingus plaukus yra gerai atrinktas šampūnas – todėl konsultavomės su profesionalais, kad sužinotume, koks šampūnas geriausias pateikiame geriausius patarimus, kad plaukai būtų šilkiniai, žvilgantys ir gražūs.
Mažiau yra daugiau: Venkite plauti plaukus kasdien (ar net kas antrą dieną).
Ne tokia jau slapta geriausiai besišukuojančių pasaulio moterų paslaptis? Jie plaukus plauna ne taip dažnai, kaip manote. Dauguma jaunų moterų šiandien plaukus plauna per dažnai! Daugumos tipų plaukams pakanka trijų kartų per savaitę. Jei tai atrodo nelogiška, pagalvokite apie tai: Per dažnai plaunami plaukai iš tikrųjų gamina daugiau riebalų. Taigi, kaip bebūtų keista, geriausias būdas plauti plaukus gali būti jų visai neplauti.
Naudokite filtruotą, šiltą vandenį
Kad ir koks atpalaiduojantis gali būti garuojantis dušas, sruogas veikiant itin aukštai temperatūrai, jos atrodo sausos ir negyvos (jau nekalbant apie tai, kad dažant plaukus dažais, jie greičiau bluksta). Nors nėra tiksliai įrodyta, kokia temperatūra yra ideali, pasak ekspertų geriau, kad vanduo būtų šiltas, o ne karštas.
Prieš išeidami iš dušo nusiprauskite vienu vėsiu (ar net šaltu!) vandeniu. Šiltas vanduo atveria plauko kutikulę, o šaltas ją uždaro, todėl padeda sulaikyti drėgmę ir ilgainiui yra naudingas plaukams.
Taip pat apsvarstykite galimybę investuoti į vandens filtrą. Dušo filtrai (kainuoja nuo 50 iki 100 eur) pašalina chlorą ir sintetines chemines medžiagas, kurių gali būti dušo vandenyje. Filtruotas vanduo ne tik leis plaukams tapti sveikesniems, bet ir bus naudingas jūsų odai. Tai abiem pusėms naudinga.
Švelniu spaudimu masažuokite galvos odą ir plaukų šaknis
Kadangi sveiki plaukai prasideda nuo galvos odos – tiesiogine to žodžio prasme – labai svarbu itin švelniai plauti plaukų šaknis. Nenaudokite nagų ir nemasažuokite galvos odos per stipriai,kad spaudimas būtų minimalus. Galvos oda natūraliai gali tai pajusti, bet ji nėra tokia purvina, kaip jums atrodo. Vis dėlto, pasak ekspertų galvos odai išvalyti paprastai pakanka dviejų (švelnių, neabrazyvinių) plovimų šampūnu – pirmuoju atveju siekiama pašalinti tik susikaupusias nuosėdas. Šio proceso nereikia skubinti: Skirkite 1-2 minutes masažui. Be to, masažas paskatins galvos odos kraujotaką, o tai gali padėti stimuliuoti plaukų augimą.
Pasirinkite šampūną, tinkantį jūsų plaukų tipui
Šampūnas plaukuose būna ne taip jau ir ilgai, todėl visai nesvarbu, kokį naudojate, tiesa? Klystate, sako profesionalai. Kaip ir odos priežiūros atveju, svarbiausia nustatyti savo plaukų tipą ir pasirinkti geriausiai jūsų poreikius atitinkančią formulę. Jei jūsų plaukai riebūs, rinkitės valantį šampūną ir venkite pernelyg drėkinančių ar drėkinančių.
Jei jūsų plaukai yra kitoje spektro pusėje, t. y. sausi, rinkitės priešingus šampūnus. Jums patiks glotninančios ir drėkinančios formulės. Šiurkštiems plaukams taip pat naudingi šias savybes turintys šampūnai. Ieškokite etikečių su užrašu drėkinamasis.
O jei jūsų plaukai ploni, turėtumėte rinktis švelnų šampūną. Naudokite nedidelį kiekį, kad neapsunkintumėte sruogų.
Jei plaukai šviesinti, apsvarstykite galimybę naudoti valomąjį šampūną, kuris padės išvengti nepageidaujamų geltonų atspalvių. Retkarčiais galima naudoti lengvą valomąjį šampūną.
Palikite kondicionierių nuo penkių iki septynių minučių
Kantrybė yra dorybė – ypač kai kalbama apie kondicionierių. Skirtingai nei šampūnas, kondicionierius nėra skirtas greitam įmasažavimui ir nuplovimui. Kondicionierių reikėtų pradėti tepti nuo plaukų vidurio link galiukų, – sako Anthony, kuris perspėja, kad kondicionieriaus niekada nereikėtų tepti ties šaknimis. Kol priemonė dar yra plaukuose, plaukus iššukuokite plačiomis šukomis. Galite palikti kondicionierių ir penkioms-septynioms minutėms suvynioti plaukus į rankšluostį.
Džiovinkite plaukus rankšluosčiu ir po to naudokite apsauginę priemonę
Galbūt jau išlipote iš dušo, bet jūsų darbas dar nebaigtas. Tai, kaip elgiatės su plaukais po plovimo, yra labai svarbu bendrai jų sveikatai ir išvaizdai. Nusausinus plaukus rankšluosčiu, visuomet pravartu juos patepti apsaugine priemone nuo karščio, ypač jei planuojate naudoti džiovintuvus.Atminkite, kad jei planuojate naudoti žnyples niekada jo nenaudokite ant net šiek tiek drėgnų plaukų. Plaukai turi būti visiškai sausi prieš naudojant žnyples.