Kaip tinkamai paruošti siuntinį?
Šilti orai ir prasidėjusios vasaros atostogos daugelį skatina išvykti poilsiauti į egzotines šalis. Parsivežtomis dovanomis ar suvenyrais skubama pasidalinti su artimaisiais gyvenančiais net ir kitose šalyse. Dėl to išauga ir siuntų kiekis, ypač į tokias šalis kaip Anglija ar Vokietija. Vis daugiau siuntinių yra skirti Vokietijoje esantiems draugams ar šeimos nariams, todėl prieš siunčiant lauktuves į šią šalį, būtina įsitikinti, kad siunta bus tinkamai paruošta ir nekils jokių problemų.
Draudžiami daiktai
Visuomenė dažnai yra linkusi užsienyje esantiems artimiesiems siųsti maisto produktus, tokius kaip juoda duona ir tradiciniai saldainiai arba ypatingus augalus, kurie auga būtent Lietuvoje. Vis dėlto, svarbu prisiminti, kad Vokietijoje kaip ir daugelyje kitų šalių yra laikomasi griežtų įstatymų, kurie reguliuoja tam tikrų maisto produktų ar daiktų įvežimą į šalį. Dėl to, prieš siunčiant siuntinį siuntėjas privalo įsitikinti, kad jis gali būti gabenamas į norimą šalį.
Pakavimo ypatumai
Siuntiniai privalo būti tinkamai supakuoti, kad pasiektų adresatą nepaveikti išorinių aplinkos veiksnių. Į Vokietiją siunčiami dužūs daiktai dažnai nebūna apsaugoti specialia apsaugine plėvele, siunčiami tarp netvirtų dėžių, kurios neišlaiko daiktų svorio. Patartina vadovautis pašto skyriuose teikiamų patarimų dėl siuntų pakavimo, nes vertingas daiktas Vokietiją gali pasiekti prastos būklės.
Tikslaus adreso nurodymas
Dažnai susiduriama su problema, kai ant siuntinio užrašytas adresas Vokietijoje nėra randamas, todėl siunta nepasiekia gavėjo. Būtina ant siuntos aiškiai užrašyti ne tik miestą ar gatvę, bet ir tiksliai nurodyti namo numerį. Rekomenduotina palikti ir telefono numerį, kuris gelbsti iškilus sunkumų ieškant siuntos gavėjo Vokietijoje.