Kaip užtikrinti keptuvės ilgaamžiškumą?
Vienas pagrindinių virtuvės įrankių – keptuvė. Jų šiandieninėje virtuvėje galima rasti ne vieną. Juolab, kad pasirinkimas šiomis dienomis jų yra begalinis. Virtuvės pasaulis tikrai neleis tuo suabejoti. Išties kokybiškas kepimo įrankis kainuoja nemažai. Tad, savaime suprantama, jog norisi, kad jis tarnautų kuo ilgiau. Deja, vien gerų norų nepakanka. Keptuves reikia tinkamai naudoti ir prižiūrėti. Taigi, šiek tiek plačiau apie tai.
Pirmi veiksmai po pirkimo ir kaip teisingai kepti
Daugelis galvoja, kad naują keptuvę užtenka praplauti po tekančiu vandeniu. Užtikriname – taip nėra. Nepagailėkite laiko tinkamam įrankio paruošimui būsimam naudojimui. Naują kepimo indą išplaukite šiltu vandeniu, sausai iššluostykite ir vidinę dalį ištepkite aliejumi arba riebalais. Tuomet vėl sausai išvalykite keptuvę. Štai dabar jau galima čirškinti kepsnius.
Maistą keptuvėje geriausia ruošti ant silpnos ugnies. Jeigu visgi tam tikrų patiekalų gaminimui reikalinga stipresnė ugnis, tuomet ja kaitinkite keptuvę vos keletą minučių. Nuolatos didele liepsna veikiama keptuvė greitai praras savo apsauginį neprisvylančios dangos sluoksnį, tad ruošiamas maistas gali imti svilti, prikepti. Vargu ar tai padės sukurti kulinarinius šedevrus. O jums reiks skubėti pirkti naujo kepimo indo.
Labai svarbu keptuvės ilgaamžiškumui išlaikyti yra tai, kokius pagalbinius indus naudosite gamindami maistą. Tinka tik mediniai ar plastikiniai šaukštai ir mentelės. Jie nebraižo paviršiaus. Žinoma būtina perskaityti instrukciją. Galbūt jūsų pasirinktai keptuvei tinka ir metaliniai įrankiai. Pasikartosime, tai turi būti parašyta instrukcijoje, o ne pasakyta viską žinančios draugės ar kaimynės. Kitaip keptuvė labai greitu laiku bus subraižytu paviršiumi.
Kaip prižiūrėti keptuvę po naudojimo?
Labai svarbu yra tinkamai sutvarkyti keptuvę ir po jos naudojimo. Na, apie tai, kad nevalia palikti bent parai stovėti keptuvę su joje gamintu maistu ar riebalų likučiais, tikriausiai, nė nereikia sakyti. Taigi, leiskite keptuvei atvėsti ir tuomet šiltu vandeniu išplaukite maisto likučius. Tikrai nepakenks jeigu sausai nusausinus ją vėl ištepsite nedideliu kiekiu aliejaus ir švariai nuvalysite.
Kaip nepasiklysti keptuvių įvairovėje?
Kad ir kruopščiai prižiūrėsime savo keptuves, jeigu jos bus nekokybiškos, ilgaamžiškumo tikrai neverta tikėtis jokiu atveju. Tad galima drąsiai teigti, jog bene svarbiausias dalykas kepimo indų ilgaamžiškumui užtikrinti – garantuota jų kokybė. Šiandien pačios populiariausios ir tikrai kokybiškos, nors ir nepigios, yra aliuminio ir ketaus keptuvės. Pirmosios yra dengtos nelimpančia danga, itin populiarios ir prieinamos mažesniems biudžetams. O investavus į naujos kartos ketaus keptuvę, tikrai galima pasijausti tarsi gaminant prabangaus restorano virtuvėje. Jos pasižymi atsparumu dideliam karščiui ir gebėjimu šilumą išlaikyti kuo ilgiau. Taip pat ketaus keptuvėse labiau pasiskirsto karštis, todėl maistas iškepa tolygiai visoje keptuvėje, o ne vien tik jos centre. Labai svarbi detalė – keptuvės rankena. Ji turi būti patogi rankai, o medžiaga neįkaistanti ir nesukelianti problemų nukepti keptuvę nuo kaitlentės. Beje, turėtumėte žinoti, jog galima įsigyti keptuvių su nuimamomis rankenomis. Tuomet vieni niekai keptuvę paversti patogiu puodu troškiniui gaminti. Juolab, kad beveik visos turi ne ką mažiau kokybiškus dangčius.
Ką reikėtų žinoti apie aliuminio ir ketaus keptuvių priežiūrą?
Galima išskirti tokius aspektus:
- Ketaus keptuvių nerekomenduojama valyti šiuolaikinėmis priemonėmis. Indą panaudojus, tiesiog reikėtų pakaitinti ant ugnies ir nuplauti šiltu vandeniu. Tokia keptuvė nemėgsta, kai joje pernelyg ilgai laikomas maistas. Ketaus danga gali pradėti rūdyti.
- Aliuminio indų negalima perkaitinti, antraip jie gali deformuotis. Be to, jeigu ant šio virtuvės įrankio paviršiaus priskrebo maisto likučiai, jokiu būdu negramdykite jų aštriais daiktais. Na, tikriausiai ši taisyklė svarbi bet kokios medžiagos keptuvėms.