Kalbėta apie darbo su šeima ir vaiko teisių apsaugos naujoves
Sausio 10 d. su Marijampolės socialinės pagalbos centro socialiniais darbuotojais surengtas pasitarimas apie teisės aktų pasikeitimus, reglamentuojančius darbą su šeima, vaiko teisių apsaugą. Pasitarimą inicijavo Vaiko teisių apsaugos skyrius.
Vienas svarbesnių pasikeitimų – Civiliniame kodekse nustatyti konkretūs terminai, kuomet tėvams nesiimant aktyvių veiksmų ir nekeičiant savo elgesio po vaiko paėmimo, jiems gali būti ribojama tėvų valdžia. Valstybinė vaiko teisių apsaugos institucija ne vėliau kaip per 60 kalendorinių dienų nuo vaiko laikinosios globos nustatymo turi kreiptis į teismą dėl tėvų valdžios apribojimo, išskyrus tam tikrus atvejus, kai dar egzistuoja reali galimybė grąžinti vaiką į šeimą.
Socialinių paslaugų įstatymo pakeitimu apibrėžtos budinčio globotojo, globos centro sąvokos. Apibrėžtos konkrečios pareigos, pasirengimas. Budintis globotojas vykdo veiklą pagal individualios veiklos pažymėjimą.
Praplečiamos galinčių įvaikinti asmenų amžiaus ribos siejant jas ne su konkrečia 50 metų amžiaus riba, o su darbingo amžiaus nustatymu. Taip pat praplėsti apribojimai, dėl kurių kai kurie asmenys negalės tapti įvaikintojais.
Nuo 2018 metų liepos 1 dienos, Seimui priėmus Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymą, vyks Vaiko teisių apsaugos sistemos pertvarka.
Marijampolės savivaldybės Viešųjų ryšių tarnybos informacija