Kalbėtasi apie Krašto apsaugos savanorių pajėgas
Akmenės rajono savivaldybėje viešėjo Lietuvos kariuomenės Krašto apsaugos savanorių pajėgų Prisikėlimo apygardos 6-osios rinktinės vadas Nerijus Kačkauskas. Susitikime su meru Vitalijumi Mitrofanovu kalbėtasi apie savanorių pajėgų ateitį Akmenės krašte, bendradarbiavimo galimybes. Šnekučiuotasi ir apie tai, jog sausio 17-ąją Krašto apsaugos savanorių pajėgos minės 25– ąsias metines. Tą dieną Vilniuje, Nepriklausomybės aikštėje, prie Lietuvos Respublikos Seimo rūmų, įvyks iškilminga Savanorių pajėgų vėliavų būrių rikiuotė.
1991-ųjų metų sausio 17 dieną, iškart po dramatiškų sausio 13-osios įvykių, kai Sovietų Sąjunga bandė ginklu nuversti Lietuvos vyriausybę, Aukščiausioji Taryba priėmė įstatymą dėl Savanoriškosios krašto apsaugos tarnybos (1998 metais ji pervardinta į Krašto apsaugos savanorių pajėgas) įkūrimo. Tarnybos įkūrimas į valstybės gynimą įtraukė visuomenę ir įteisino jau veikiančias savanorių formuotes, pradėjusias kurtis 1990 metais.
Per 25-erius prabėgusius metus šios pajėgos kūrėsi, augo ir tobulėjo ne tik kiekybiškai, bet ir kokybiškai. Procesas nėra baigtinis tiek dėl pačios kariuomenės, tiek dėl besikeičiančios Lietuvos ir pasaulinės situacijos bei dinamikos. Tai ypač gerai atspindi šiandieną savanorių pajėgoms keliamos užduotys ir užduotys, kurios turės būti vykdymos ateityje. Pajėgų kariai dabar stovi vienoje gretoje su NATO koalicijos partneriais. Karių savanorių kovinis pasirengimas labai gerai vertinamas tarptautinėse misijose ir pratybose.
Piliečiai, studentai, derindami savo darbą ar mokslus, gali prisidėti prie Savanorių pajėgų. Tarnybos metu įgyjamos specialybės, kurias galima pritaikyti civiliame gyvenime, pavyzdžiui, vairuotojo, paramediko, virėjo. Po 3 metų savanoriškos tarnybos galima pretenduoti į profesinę kario tarnybą.