Kalėdinį stebuklą Klaipėdoje saugos Dubajaus operos stiklai
Nors žiemos švenčių laukimą Klaipėda paskelbs gruodžio 2-ąją, kai skambiu duetu mieste nušvis net dvi kalėdinės eglutės, didysis Pajūrio kalėdinis stebuklas – klaipėdietės Aidos Raimondos Pečeliūnienės projektas „Diena, kai gimė Išganytojas“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ į Teatro aikštę atkeliaus savaite vėliau – gruodžio 9 d.
Pagrindinis kalėdinis akcentas nukels į Jeruzalę
Šv. Kalėdų laukimo mėnuo Klaipėdai ir klaipėdiečiams dovanos tikrą stebuklą – unikalią kelionę laiku, šuolį daugiau nei 2000 metų atgal ir galimybę išvysti, koks buvo svarbiausiojo žmonijos istorijoje kūdikėlio gimimas. Unikalus klaipėdietės Aidos Raimondos Pečeliūnienės projektas – lėlių paroda „Diena, kai gimė Išganytojas“ arba „Pasivaikščiojimas po stebuklo laukiančią Jeruzalę…“ – nepaprasta žmonijos gerumo istorija, skambant adventinio laiko giesmėms, į Teatro aikštę atkeliaus gruodžio 9 d. 17 val.
„Jeruzalė – tai išskirtinis miestas su pačia didžiausia istorija, su plačiausia biografija, nepaprastai turtingas ir gilus. Įkvėpta jo istorijos savo paroda kviečiu nusikelti ten ir sugrįžti į Kalėdų pradžių pradžią“, – parodos autorė Aida Raimonda Pečeliūnienė.
Antrąjį šventinį savaitgalį Teatro aikštėje nušvis įspūdinga, senosios Jeruzalės gyvenimą pasakojanti lėlių paroda. Projekto autorė tūkstantmečius menančią Jeruzalės istoriją ir svarbiausią žmonijos gimimą papasakos per 12 preciziškai sudėliotų epizodų: „Jeruzalė“, „Erodo valdymas, gyventojų surašymas“, „Sinagoga“, „Amatai“, „Prekyba“, „Maisto gaminimas“, „Gyvulininkystė“, „Kedrono slėnis“, „Karavanų kelias“, „Užeiga“, „Jėzaus gimimo istorija“, „Trys karaliai“.
Tiesa, du epizodai parodą papildys tik per Kalėdas ir Trijų karalių dieną. „Dvi esminės biblinės scenos į ekspoziciją atkeliaus vėliau, o tiksliau – savo laiku… Kūdikėlis, pakeitęs civilizacijos tėkmę, „gims“ Kalėdų rytą – gruodžio 25-ąją, o trys Karaliai, atėję aplankyti Išganytojo, taip pat pasirodys tik Trijų karalių dieną, sausio 6-ąją“, – VšĮ „Klaipėdos šventės“ kūrybos vadovė Dalia Grikšaitė.
Unikalią ekspoziciją sudaro 10 atskirų segmentų, kuriose – 120 žmonių figūrėlių, 55 vnt. gyvūnėlių. Medžiagos: dirbtinis porcelianas, modelinas, keramika, audiniai, oda, vario skarda, medis, metalas. Kruopštus ir atidus darbas „ nuo idėjos“ iki „rezultato“ užtruko 7 mėnesius.
Parodai apsaugoti – Dubajaus operos stiklai
Visa senosios Jeruzalės amatų panorama – odininko, puodžiaus, batsiuvio, alyvuogių spaudėjo, skalbėjo ir kt. dirbtuvės, preciziškai atkurtos pagal išlikusius to meto istorinius liudijimus. Detalių gausa stulbina ir pasakoja nepaprastą to meto žmonių gebėjimą išgyventi, kurti, sugyventi.
Išskirtinę parodą Teatro aikštėje saugos specialia, atspindžius panaikinančia danga padengtas 8 mm storio, 12 metrų ilgio ir 3 metrų pločio stiklas. Stiklinę paviljono dalį specialiai šiam projektui gamina kompanija „GLASSBEL“.
„Esame skaidraus verslo atstovai ir gaminame tai kas turi būti nematoma, bet matoma per jį. Taip sutapo, kad sulaukus skambučio iš renginio organizatorių, visai neseniai buvome baigę projektą kuris turėjo labai panašius tikslus – sutelkti dėmesį į stikle esantį turinį, o patį stiklą padaryti nematomu. Nors šis unikalus stiklas pradėtas naudoti meno kūrinių eksponavimui muziejuose – tai labai mažo formato stiklai. Esame pirmieji pradėję gaminti itin didelio formato tokius stiklus – pirmieji unikalūs milžiniški stiklai iš mūsų iškeliavo į Jungtinius Arabų Emyratus ir buvo skirti operos pastatui Dubajuje, kuris buvo atidarytas pernai. Šiais metais tas pats stiklas bus panaudotas šiam kalėdiniam paviljonui“,- Tomas Lenkimas „GLASSBEL“ tyrimų ir vystymo skyriaus vadovas“. Žmonės per jį galės ne tik puikiai matyti ekspoziciją, bet ir fotografuoti paviljono vidų.
Ikikalėdiniu laikotarpiu planuojamos parodos apžiūros su gidu.