Kalvarijos savivaldybės kultūros centras – konkursinės apžiūros „Tradicija šiandien“ laimėtojas
2015 m. Lietuvos liaudies kultūros centras (LLKC) organizavo konkursinę apžiūrą „Tradicija šiandien“. Tuo siekiama įtvirtinti kultūrinės įvairovės suvokimą, skatinti miestų ir rajonų savivaldybes, kultūros įstaigas, nacionalinių ir regioninių parkų administracijas, taip pat pavienius entuziastus saugoti tradicinės kultūros paveldą ir palaikyti senųjų tradicijų švenčių regioniškumą, gyvybingumą, propaguoti kalendorines, bendruomenines šventes, muges, atlaidus ir kitokius tradicinės kultūros reiškinius. Žemaičiai pateikė 10 renginių, sūduviai – 10, aukštaičiai – 8, dzūkai – 6, Mažoji Lietuva – 3, iš viso konkursui pristatyta 37 renginiai. Iš Sūduvos regiono septynis renginius pateikė šakiečiai, du – jurbarkiečiai, vieną – kalvarijiečiai.
Sausio 7 d. Vilniuje, Lietuvos nacionaliniame muziejuje, surengta konkursinės apžiūros „Tradicija šiandien“ dalyvių pagerbimo šventė. Po folkloro ansamblio „Ūla“ atliktų dainų susirinkusiuosius pasveikino LR kultūros ministerijos Regionų kultūros skyriaus vedėja Irena Seliukaitė, LLKC direktoriaus pavaduotoja Vida Šatkauskienė, Papročių ir apeigų poskyrio vedėja Nijolė Marcinkevičienė, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto mokslinis bendradarbis Povilas Kriščiūnas.
Pastebėtas Šakių rajono savivaldybės Kultūros ir turizmo skyrius ir apdovanotas diplomu bei žurnalo „Liaudies kultūra“ metine prenumerata. Padėkos ir LLKC prizai įteikti Griškabūdžio kultūros namams už senos velykinės tradicijos tęsimą renginyje „Griškabūdžio Velykų būgnas-timpanas“ bei Šakių kultūros centrui už senųjų darbo papročių ir tautosakos populiarinimą renginyje „Šienapjūtės papročiai ir tradicijos“. Padėka ir Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto prizas įteiktas Patašinės kultūros centrui už tradicinio giedojimo puoselėjimą renginyje „Kryžiaunos dienos“.
Tik 8 renginiai buvo įvertinti diplomais ir piniginėmis premijomis. Tarp laimingųjų – Kalvarijos savivaldybės kultūros centras už Rasos šventę „Perkūno sakmės“ laimėjo II vietą kategorijoje „Tradiciją perteikiantieji šiuolaikinėje aplinkoje organizuotomis priemonėmis“ ir gavo 250 eurųpremiją.
Pirmoji vieta bei pagrindinis apdovanojimas – 700 eurų premija skirta Pievėnų kaimo bendruomenei už renginį „Velykžydžiai Pievėnų bažnyčioje“ renginių kategorijoje „Natūraliai tęsiantieji tradiciją“. Dalyvių pagerbimo šventėje pievėniškiai pasirodė su velyknakčio budėjimo drabužiais bei kita amunicija.
Džiaugiamės ir didžiuojamės savo pasiekimu, dėkojame visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems prie Rasos šventės.