Karantinas paskatino imtis naujų iniciatyvų bei tobulinti kompiuterinio raštingumo žinias
Į socialinę atsakomybę orientuota Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto (VIKO MTF) bendruomenė puikiai prisitaikė prie COVID19 viruso iššūkio aukštosioms mokykloms. Prasidėjus karantinui fakulteto bendruomenė tapo atviresnė ir vieningesnė įveikiant nuotolinio mokymosi iššūkius. Studentai ir dėstytojai geba kūrybiškai pateikti užduotis, o jų atlikimu pasidalinti su plačia visuomene. Nuoširdžiai tikime, kad menas padės neprarasti optimizmo, nepasiduoti niūrioms nuotaikoms, kiekvienam sukels šypseną bei suteiks gerą emociją. Kviečiame žiūrėti karantino pasekmių pasirodymus ir studentams bei jų dėstytojams pasijausti tarsi būnant ant scenos, gaunant aplodismentus, ko šiuo laikotarpiu mūsų menininkai be proto ilgisi.
Karantino pasekmės – muzika skamba iš namų
Šis pavasaris Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultetui išskirtinis. Gražios gamtos apsuptame fakultete spengia tyla, nevyksta paskaitos, repeticijos, įvairūs renginiai: koncertai, spektakliai, neplūsta būriai mokinių į edukacines pamokas, bendruomenė ir socialiniai partneriai į koncertus, viskas persikėlė į elektroninę erdvę, karantinas…
Teko visiems greitai persiorentuoti ir paskaitas, mokymus bei renginius perkelti į elektroninę erdvę. Nesklandumų žinoma buvo, bet kūrybiškam Menų ir kūrybinių technologijų fakultetui tai įveikti nebuvo sudėtinga. Meniško fakulteto studentai ir karantino laikotarpiu yra kūrybiški, leidžiantys mėgautis naujais meniniais pasirodymais internetinėje erdvėje, bei susilaukti taip trokštamų ir pasiilgtų plojimų bei pagyrų už puikiai atliktus darbus. Pasak Edukacinių programų koordinatorės dr. Ingos Kepalienės, šiuo laikotarpiu ypač svarbu išlaikyti ryšį su socialiniais partneriais, bendruomene. Daugeliui tapo įpročiu lankytis VIKO MTF studentų ir dėstytojų organizuojamose koncertuose, meniniuose pasirodymuose, edukacinėse dirbtuvėse, paskaitose visuomenei ir taip prasmingiau leisti laisvalaikį, taigi šiandien vėl smagu, nors ir per nuotolį matyti kūrybine prasme paūgėjusius studentus, dalyvauti virtualiuose koncertuose, balsuoti už patikusius pasirodymus.
Projektų ir kompetencijų plėtros skyriaus vedėja Miglė Pilvelytė tarp karantino minusų įžvelgė ir nemažai pliusų, karantinas paskatino tiek dėstytojus tiek studentus atrasti naujų mokymo ir mokymosi būdų, įvaldyti naujas elektronines mokymo programas ir įnešti naujų vėjų į mokymosi procesą, dažniau pagalvoti apie nuotolinius mokymus ir edukacijas, kurias būtų galima siūlyti nuotoliniu būdu. Dėstytojai ir toliau veda paskaitas bei kursus nuotolini būdu, konsultuoja studentus ir absolventus, ieško naujų būdų kaip dar įmantriau pateikti mokymo medžiagą bei kaip patraukliai pristatyti studentų mokymosi rezultatus“.
Pavyzdžiui, mintis pristatyti Muzikinio teatro studijų programos studentų baigiamuosius darbus kilo VIKO Scenos meno katedros vedėjai doc. Eglei Juozapaitienei, lektoriams Daliai Babilaitei-Abarei, Audriui Rubežiui, Lindai Urbonas. Jiems užsiminus, kad studentai galėtų atlikti muzikinį kūrinį: susikurti įvaizdį, pasirinkti dainą iš miuziklo, sukurti siužetą, jį nufilmuoti ir pasidalinti su mumis internetinėse erdvėse, gauname daug įrašų, kurie vis aukštesnio meninio lygio.
Projektų ir kompetencijų plėtros skyriaus komanda sukūrė grojaraštį pavadinimu „Karantino pasekmės“: https://www.youtube.com/playlist?list=PLrmjFEcoCoZG7wmfffGDmC7WflGXBB2Vm
Studentai pritarė šiai idėjai, pagavę azartą pradėjo kurti kuo įdomesnius, nuotaikingesnius pasirodymus, tai tapo tarsi karantininės lenktynės tarp studentų. Kai kurie studentai netgi pradėjo kurti muzikinius klipus. Tai išlaisvino jų kūrybiškumą.
Lektorė, žymi režisierė Linda Urbonavičiūtė drauge su Muzikinio teatro studijų programos studentėmis Anglų poeto ir dramaturgo Viljamo Šekspyro 456-ąsias gimimo metines taip pat paminėjo nuotoliniu būdu pasidalindamos Viljamo Šekspyro romantinės komedijos ,,Vasarvidžio nakties sapnas“ pjesės skaitymais iš namų: https://www.youtube.com/playlist?list=PLrmjFEcoCoZF-VQmHsLIrvX4e9dDqasAT&fbclid
Vilniaus kolegija yra socialiai atsakinga institucija, ne be reikalo, stengiamės atsižvelgti ne tik į renginius skirtus žiūrovų nuotaikoms praskaidrinti, tačiau fakultetui labai svarbi yra darbuotojų sveikata. Susidūrus su šiandienos iššūkiais, paskelbus COVID-19 pandemiją ir pradėjus trūkti apsaugos priemonių, Menų ir kūrybinių technologijų fakulteto (MTF) praktikų centro darbuotojos pradėjo siūti medžiagines apsaugines veido kaukes. Ši iniciatyva padėjo pasirūpinti fakulteto darbuotojų ir studentų saugumu kovojant su koronavirusu. Šiomis dovanomis ypač džiaugėsi iš įvairių šalių pagal Erasmus+ programą į Vilniaus kolegiją studijuoti atvykę studentai. Pasiūta ir išdalinta daugiau nei 200 daugkartinių kaukių, pasidalinta mokymais, kaip kiekvienas kūrybiško fakulteto atstovas galėtų pasisiūti kaukę.
Stebėdama aktyvų dėstytojų darbą, studentų pasirodymus, susitelkusią bendruomenę, VIKO MTF dekanė dr. Birutė Žygaitienė tiki, kad semestrą sklandžiai baigsime nuotoliniu būdu ir kaip ir kiekvienoje, net ir labai sudėtingoje situacijoje, įgausime patirties ir išliksime bendradarbiaujanti bendruomenė ir vėl, pasibaigus karantinui, galėsime kviesti į kūrybines edukacijas ir muzikinius pasirodymus.