Karantino metu taikomi ribojimai Jūrų muziejuje lengvai virsta privalumais
Karantino metu taikomi ribojimai lengvai virsta privalumais. Tuo įsitikinusi Lietuvos jūrų muziejaus direktorė Olga Žalienė, kviečianti atvykti į muziejuje rengiamus išskirtinius edukacinius užsiėmimus arba ekskursijas.
– Jeigu iki karantino ekskursijos ar edukacijos grupėje galėjo būti net trys dešimtys žmonių, tai dabar – vos dešimt arba du šeimos namų ūkiai, – skaičiuoja Olga Žalienė. – Tokia grupės sudėtis leidžia jaustis ne tik saugiai, bet ir kiekvienam jos dalyviui skiriamas asmeninis dėmesys.
Lietuvos jūrų muziejus vis labiau jaukinasi nuo karantino suvaržymų pavargusį lankytoją. Per tris savaitgalius, kai jau buvo leista dirbti muziejams, istoriniame Nerijos forte įsikūrusiame muziejuje apsilankė daugiau nei pusantro tūkstančio lankytojų.
Kol kas muziejus dirba tik penktadieniais, šeštadieniais ir sekmadieniais, tačiau vis labiau plečia paslaugų lankytojams spektrą. Jau nuo šio šeštadienio šeštadieniais ir sekmadieniais rengiamos edukacinės popietės. 11 val. lankytojai kviečiami dalyvauti popietėje po istorinės laivybos sales „KAIP IŠGYVENTI JŪROJE“ (susitikimo vieta – muziejaus kieme prie ąžuoliuko).
Beje, naujausia Jūrų muziejaus ekspozicija „Nuo žagrės prie šturvalo. Jūrinė Lietuva 1900-1940m.“ turtinga ne tik faktais ir artefaktais, bet ir interaktyviais žaidimais, kas garantuoja šeimai turiningą valandą ne tik pažįstant šalies jūrinę istoriją, bet ir technologijų pagalba pasijaučiant beveik jos dalimi.
Taip pat du namų šeimos ūkiai arba dešimties lankytojų grupė gali užsisakyti ekskursijas po muziejų „SIELĄ-JŪRAI“ bei „PASIMATYMAS SU VANDENŲ PASAULIU. IR SAVIMI“.
Muziejuje jau atnaujinti ir edukaciniai užsiėmimai. Rengiami tiek nuotoliniai, tiek gyvi edukaciniai užsiėmimai. Nenuotoliniuose edukaciniuose užsiėmimuose, kaip ir popietėse, gali dalyvauti ne daugiau du namų šeimos ūkiai arba dešimt žmonių.
Edukaciniai užsiėmimai aprėpia visas muziejaus pristatomas temas: nuo Baltijos jūros iki pingvinų. Pastarasis – „Pingvinai. Kuo mes panašūs?“ – itin mėgstamas. Nuo jo mažai populiarumu atsilieka „Baltijos jūra – mūsų namai“ ir „Kaip atsiranda perlas?“.
Užsiėmimas „Vandens gyvenimo linija“ pristato ruonius, jų tarpusavio santykius, gyvenimo būdą. „Plėšrūs ir pavojingi. Mitai ar realybė?“ kviečia iš arčiau pažvelgti į plėšrūnų veidus ir susimąstyti, kaip dažnai plėšrūno bruožai atsispindi ir mūsų veiduose.
O edukacinio užsiėmimo „SOS! Žmogus už borto!“ metu sužinoma apie pagrindinius jūrose slypinčius pavojus ir kaip jų išvengti. Jūroje labai svarbu yra pažinti vėjus. Apie juos pasakoja atskiras edukacinis užsisėmimas „Vėjų uostas“ – viskas apie vėjus, jų kryptis, matavimus, pavadinimus.