„Karjeros diena 2017“ Lauryno Ivinskio gimnazijoje
Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijoje vyko renginys „Karjeros diena 2017“. Kasmet siekiame, kad gimnazijinių klasių mokiniai, mokytojai ir visi, kurie domisi aukštuoju mokslu, susipažintų su aukštųjų mokyklų siekiais ir tikslais, pirmosios ir antrosios pakopos studijų programomis, pasirinkimo galimybėmis ir priėmimo tvarka.
Stengiamės, kad patarimus ir konsultacijas teiktų savo srities profesionalai, kurie patraukliai informuotų, kokių žinių ir gebėjimų reikia norint studijuoti, kaip pasirengti studijoms. Į renginį buvo pakviesti Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazistai, Tverų gimnazijos mokiniai, kuriuos lydėjo mokytoja L. Lidekauskienė, Žadvainių pagrindinės mokyklos mokiniai kartu su socialine pedagoge V. Ringiene ir mokytojomis G. Jonušiene, L. Černeckiene.
Gimnazijos direktorė D. Baliutavičienė padėkojo svečiams už atvykimą ir suteiktą galimybę mokiniams ir mokytojams plėsti akiratį.
Renginyje dalyvavo 8 universitetai, 5 kolegijos, du studijų užsienyje organizatoriai, Jaunimo darbo centro atstovas. Kiekviena ugdymo įstaiga turėjo savo stendus su dalijamąja-informacine medžiaga, konsultantai atsakinėjo į mokinių klausimus. Džiugu, kad konsultacijas teikė ir buvę Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos mokiniai: dr. K. Visagurskienė – LSU dėstytoja, V. Petreikis – LAJM studentas, M. Meižys – trečio kurso ASU studentas.
Esame dėkingi Lietuvos sporto, Mykolo Romerio, Šiaulių, Vilniaus Gedimino technikos, Kauno technologijos, LCC tarptautinio, Aleksandro Stulginskio universitetų dėstytojams, Lietuvos aukštajai jūreivystės mokyklai už mokiniams vestas įdomias pamokas-paskaitas.
Ypatingo mokinių dėmesio sulaukė pamoka „Įdomieji fizikos ir chemijos eksperimentai“, kurią vedė KTU atstovas D. Grigaitis. LCC dėstytojas E. Gricius visus sudomino paskaita „Studijos LCC“. VGTU lektorė V. Bernotienė mokinius kvietė į pamoką „Kodėl verta rinktis VGTU?“
Lietuvos Aukštoji jūreivystės mokykla mokiniams atskleidė laivo valdymo paslaptis. Mokiniai turėjo galimybę patys išbandyti laivavedžio darbą su laivo valdymo simuliatoriumi.
Aleksandro Stulginskio universiteto lektorė G. Giedraitytė skaitė paskaitą „Nuo studento iki specialisto“. Lietuvos sporto universitetą pristatė buvusi mūsų gimnazijos mokinė, o dabar LSU dėstytoja dr. K. Visagurskienė, kuri skaitė paskaitą „LSU – tavo ateities komanda“.
Mykolo Romerio universitetas ir Šiaulių universitetas parengė paskaitas ne tik mokiniams. Mokytojai buvo pakviesti į seminarą „Inkliuzinis ugdymas bendrojo lavinimo mokykloje“. Esame dėkingi MRU doc. dr. Ritai Raudeliūnaitei ir ŠU Specialiosios pedagogikos katedros profesorei Stefanijai Ališauskienei už seminarą, kurio metu mokytojai galėjo rasti atsakymą į klausimą „Ką daryti, kad mokykloje būtų gera visiems?“
Lietuvos verslo kolegijos Ekonomikos katedros vedėja doc. K. Puleikienė vedė pamoką „PINIGAI: Ką apie juos žinote ir ko nežinojote?“ Šiaulių valstybinės kolegijos studentės gimnazistams aiškino, kaip reikia prižiūrėti odą jauname amžiuje. Svečiai iš Kauno Technikos kolegijos skaitė paskaitą „Elektros inžinerija“ (lektorius N. Baršiukaitis). Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos direktorius dr. V. Lygis mokiniams pasakojo, kaip galima išgelbėti griūvantį Gedimino pilies kalną. Klaipėdos valstybinės kolegijos paskaita apie priėmimo naujoves sulaukė nemažo abiturientų susidomėjimo, juk apsispręsti, ką veiks įgiję vidurinį išsilavinimą, reikės netrukus.
Jaunimo darbo centro specialistė A. Murašovienė kvietė mokinius atlikti testą, kuris padeda nusistatyti interesus ir polinkius. Studijų užsienyje organizatoriai „Kalba.lt“ ir „Kastu“ mokinius supažindino su studijų galimybėmis Europos aukštosiose mokyklose.
Yra posakis – ,,Vienas lauke ne karys“. Tad už pagalbą organizuojant renginį dėkoju Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos direktoriaus pavaduotojai ugdymui N. Pocienei, soc. pedagogei J. Jonikienei, geografijos mokytojai metodininkei V. Pociuvienei, 8b klasei, Ib gimnazijos klasės mokiniams. Tikiuosi, kad šis renginys taps tradiciniu.