Kas mokės Vilniaus „pagalvės mokestį“ – lietuviai ar užsieniečiai?
Socialdemokratai ir liberalai nuo 2017-ųjų nori įvesti 1 euro „pagalvės mokestį“ turistams už praleistą nakvynę Vilniuje. Viešojoje erdvėje skelbiama informacija, kad tokią rinkliavą mokės tik užsienio turistai, tačiau Darbo partijos Vilniaus miesto skyriaus pirmininkas Giedrius Mozūraitis atkreipia dėmesį į tai, kad dokumentuose neužsiminta apie išlygas Lietuvos piliečiams.
Galimai viešinama netiksli informacija
„Su socialdemokratų ir liberalų viešai išsakytomis mintimis galbūt ir sutikčiau, tačiau abejones kelia realūs dokumentai. Juose nė žodeliu neužsiminta apie tai, kad Vilniaus miesto 1 euro „pagalvės mokestį“ mokės tik užsieniečiai. Taip išeitų, kad po 1 eurą už nakvynę Vilniuje turės mokėti ir Lietuvos piliečiai“, – sako G. Mozūraitis.
Taip pat politikas primena, kad „pagalvės mokesčio“ projektą norėta įgyvendinti ir anksčiau, tačiau ir tuomet G. Mozūraitis pasisakė prieš „pagalvės mokestį“, nes jį būtų turėję mokėti ir Lietuvos piliečiai. Dabar socialdemokratai ir liberalai tikina, jog 1 euro rinkliavą mokės tik užsienio turistai, tačiau ar tikrai taip bus?
„Apgyvendinimo paslaugos gavėjas – fizinis asmuo, kuris atvyksta į Vilniaus miesto savivaldybę ir iš apgyvendinimo paslaugos teikėjo gauna bent vieną nakvynės paslaugą, nepriklausomai nuo paslaugos užsakovo“, – dokumentą cituoja G. Mozūraitis.
Politikas kelia klausimą – tai kodėl „pagalvės mokesčio“ iniciatoriai kalba viena, o dokumentuose rašo kita? Peršasi tokia išvada, kad žiniasklaidoje galimai yra viešinama netiksli informacija.
Siūlo pakoreguoti „pagalvės mokesčio“ nuostatus
„Jeigu Vilniaus miesto taryba patvirtintų šiandien viešai skelbiamus „pagalvės mokesčio“ nuostatus, tai kas uždraustų imti mokestį iš Vilniaus miesto svečių – Lietuvos piliečių? Kol nėra aiškios atskirties dokumentuose, tol bus apmokestintos ne tik turistų iš užsienio, bet ir pačių lietuvių nakvynės Vilniuje“, – mano G. Mozūraitis.
Taigi gali išeiti taip, kad tėvai, atvykę aplankyti Vilniuje studijuojančius vaikus, turės dar papildomai mokėti po 1 eurą. Ne išimtis ir tie, kurie į sostinę atvyksta susitvarkyti kitus svarbius reikalus. Todėl G. Mozūraitis ragina nepamiršti skirtumo tarp Druskininkų, Palangos ir Vilniaus.
„Pirmieji du – tai kurortiniai miestai, į kuriuos žmonės atvyksta poilsiauti, jie žino, už ką ir kodėl moka, susiplanuoja savo išlaidas. O į Vilnių lietuviai dažniausiai atvyksta asmeniniais (ne poilsio), darbo arba verslo reikalais, todėl, manau, kad „pagalvės mokesčio“ projekte turėtų būti aiškiai nurodyta, kas turi mokėti šią rinkliavą, kad lietuvaičiams nebūtų sudarytos papildomos kliūtys lankytis Lietuvos sostinėje“, – tikina G. Mozūraitis.
Politikas siūlo paprastą išeitį – reikia pakoreguoti „pagalvės mokesčio“ nuostatuose esančią apgyvendinimo paslaugos gavėjo sąvoką t. y. aiškiai nurodyti, kad 1 euro rinkliavą už praleistą nakvynę Vilniuje turės mokėti fizinis asmuo, bet ne Lietuvos pilietis.