Kas yra turistinis dviratis ir kokie jo pranašumai?
Turistinis dviratis, arba kitaip vadinamas ATB dviratis (angl. All Terrain Bicycle), itin mėgiamas dviratininkų, kurie renkasi ilgas distancijas ir tolimas keliones. Tačiau tai tikrai nereiškia, kad toks dviratis tinkamas tik ilgoms kelionėms – jo teikiamais privalumais puikiai galima mėgautis ir mieste.
Turistinis dviratis nuo kitų dviračių dažniausiai išsiskiria savo konstrukcija, rankenomis ir sėdyne, padangomis, bagažo laikikliu bei kitais priedais ir aksesuarais. Šie kelioniniai dviračiai suprojektuoti taip, kad būtų patikimi ir atlaikytų daugybę kelionių iššūkių.
Turistinio dviračio privalumai ir trūkumai
Turistiniai dviračiai turi savų privalumų ir trūkumų. Štai keli svarbiausi privalumai:
- Turistiniai dviračiai yra labai patogūs, kadangi jie turi ergonomišką reguliuojamą sėdynę bei vairą su rankenomis – taip užtikrinama patogi kūno pozicija visos kelionės metu.
- Turistiniai dviračiai dažniausiai turi tokias pavarų sistemas, kurios prisitaiko prie skirtingų kelio sąlygų. Todėl, šiais dviračiais galima važiuoti visomis kelio dangomis.
- Turistiniai dviračiai yra gaminami iš itin kokybiškų medžiagų, kad užtikrintų jų ilgaamžiškumą ir patvarumą ilgose ir neretai sunkiose kelionėse.
- Kelioniniai dviračiai dažniausiai komplektacijoje turi bagažines su pakabų sistemomis, kurios leidžia kartu gabenti visus kelionei būtinus daiktus.
Nors turistiniai dviračiai turi daug privalumų, tačiau lyginant su kitų modelių dviračiais, galima įžvelgti ir keletą trūkumų:
- Turistiniai dviračiai yra sunkesni nei kiti dviračiai dėl stipresnio rėmo ir bagažinės.
- Šie dviračiai dažniausiai yra brangesni nei paprasti dviračiai dėl sudėtingesnės konstrukcijos ir aukštos kokybės medžiagų.
Kokio tipo kelionėms ir kokiems keliams jis skirtas?
Turistinis dviratis yra labai universalus – jis įprastai yra skirtas ilgalaikėms kelionėms ir keliavimui su bagažu. Turistinis dviratis yra puikus pasirinkimas, jei planuojama ilga kelių dienų ar savaičių kelionė, nes jis yra komfortiškas, minant tokį dviratį mažiau pavargstama, o speciali bagažinė leidžia gabenti su savimi visus reikalingus daiktus.
Be to, turistiniai dviračiai puikiai tinka ir važinėjimui mieste, t. y. trumpoms distancijoms nuo vieno objekto iki kito. Jie yra pritaikyti važiuoti įvairiomis kelio dangomis: asfaltuotu keliu, žvyru, kalnais ar miško takais.
Nuo ko priklauso turistinio dviračio kaina?
Turistinio dviračio kaina gali skirtis priklausomai nuo daugelio veiksnių. Gerai žinomų ir prestižinių dviračių gamintojai dažnai siūlo aukštos kokybės ir techniškai pažangius turistinius dviračius, todėl jų kaina gali būti aukštesnė nei kitų gamintojų.
Taip pat kaina gali skirtis dėl medžiagų, iš kurių pagamintas turistinis dviratis, ir dėl tokių komponentų kaip pavarų sistema, stabdžiai, ratlankiai ar amortizatorius. Turistinių dviračių kaina skiriasi priklausomai ir nuo papildomų funkcijų ir aksesuarų.
Kokių klaidų vengti, renkantis kelioninį dviratį?
Renkantis turistinį dviratį svarbu apsvarstyti savo poreikius dviračiui. Tam, kad pasirinktumėte tinkamą dviratį, pravartu atsižvelgti į dažniausiai padaromas klaidas:
- Nesirinkite dviračio tik pagal kainą – dažnai pigiausi kelioniniai dviračiai būna itin prastos kokybės, o tai gali pareikalauti nuolatinių remonto išlaidų.
- Nepatartina pirkti dviračio neįvertinus jo dydžio ir tinkamumo savo ūgiui bei kūno sudėjimui. Per didelis ar per mažas turistinis dviratis bus nekomfortiškas ir sukels daug nepatogumų.
- Nepirkite dviračio pirmiausia nepatikrinę jo komplektacijos – įsitikinkite, kad viskas atitinka jūsų asmeninius poreikius.
- Visada įsitikinkite, kad dviračių pardavėjas yra patikimas ir gali suteikti reikiamą konsulaciją. Pardavėjo reputacija įsitikinti galite patikrinę vartotojų atsiliepimus, o saugiausias ir patikimiausias variantas – pirkti dviratį iš specializuotos dviračių parduotuvės, pavyzdžiui, VELONOVA.