Kasmetinis Jurbarko rajono savivaldybės vadovų susitikimas su gyventojais
Kaip ir kasmet Jurbarko rajono savivaldybės vadovai ir Tarybos nariai vyko į Jurbarko rajono seniūnijas, kur susitikę su bendruomenėmis pristatė praėjusių metų veiklos ataskaitas, aptarė aktualiausius gyventojams klausimus, išklausė jų keliamas problemas. Prieš susitikimus savivaldybės vadovai ir Tarybos nariai lankėsi seniūnijose esančiose įstaigose, įmonėse, domėjosi, kaip sekasi vietiniams verslininkams ir gyventojams.
Tarybos ir mero, administracijos direktoriaus 2016 metų veiklos ataskaitų pristatymų metu gyventojai buvo supažindinti su savivaldybės Tarybos ir mero, komitetų, komisijų, darbo grupių, administracijos ir jos skyrių veikla, 2016 metų savivaldybės biudžeto pajamomis ir išlaidomis, baigtais įgyvendinti ir pradėtais vykdyti projektais, kita savivaldybės veikla.
Gyventojai domėjosi Jurbarko miesto ir rajono ateities perspektyvomis, su rajono vadovais diskutavo kelių ir gatvių asfaltavimo, gatvių apšvietimo, atliekų tvarkymo, vandentvarkos, melioracijos, apleistų ir neprižiūrimų pastatų, beglobių gyvūnų, daugiabučių gyvenamųjų namų renovacijos, mokyklų tinklo pertvarkos ir kitais klausimais. Dažniausiai pasikartojantys klausimai buvo šiomis temomis:
Žvyrkelių priežiūra, kelių ir gatvių asfaltavimas
Žvyrkelių priežiūra, kelių ir gatvių asfaltavimas sukėlė itin daug diskusijų. Gyventojams kasdien tenka važinėti ne visada laiku ir tinkamai prižiūrimais keliais. Labai tikėtina, kad Lietuvos automobilių kelių direkcija kelių asfaltavimui šiais metais skirs žymiai mažiau lėšų nei įprastai, todėl dėl ribotų finansinių išteklių ne visi planuoti darbai gali būti atlikti.
Savivaldybės vadovai laikosi nuomonės, kad net ir gavus mažesnį finansavimą visiems rajono keliams ir gatvėms, būtina stengtis nemažinti žvyrkelių priežiūrai skiriamos lėšų dalies, net jei daugiau jausis lėšų trūkumas kelių ir gatvių asfaltavimui. „Mes privalome užtikrinti tinkamas pravažiavimo sąlygas moksleivių pavežėjimui ir gyventojų susiekimui“ – buvo akcentuojama vadovų atsakymuose į įvairius gyventojų pageidavimus ir klausimus. Galutinai viskas paaiškės, gavus finansavimo patvirtinimą iš Lietuvos automobilių kelių direkcijos.
Atliekų surinkimas ir tvarkymas
Savivaldybės vadovams suprantamas gyventojų nerimas dėl numatomos dvinarės rinkliavos už atliekų surinkimą ir sutvarkymą. LR Vyriausybės nutarimas įpareigoja savivaldybes vietinės rinkliavos už atliekų surinkimą dydį nustatyti taikant dvinarę rinkliavos sistemą, susidedančią iš pastovios ir kintamosios dalies, nuo 2017 m. liepos 1 d.
Daugiausia problemų kyla dėl UAB „Tauragės regiono atliekų tvarkymo centro“ sąnaudų dalies pagrįstumo už praeitą laikotarpį. Tam tikslui numatyta atlikti šios įmonės veiklos auditą, kurio rezultatai lems tarifo už rinkliavą dydį būsimiems laikotarpiams.
Nesant galimybės fiksuoti konkretaus kiekvienam gyventojui susidarančio atliekų kiekio, LR Vyriausybės patvirtintose taisyklėse numatomas nekilnojamojo turto apmokestinimas pastoviąja rinkliavos dalimi. Kintamoji dalis priklausys nuo ekspertų pateiktų apskaičiavimų ir galimų lengvatų.
Nustatant dvinarį tarifą turėtų išlikti gyventojų motyvacija rūšiuoti atliekas ir siekis mažinti bendrą atliekų kiekį, pristatomą į sąvartyną, todėl svarbu skatinti žaliųjų atliekų kompostavimą. Šiam tikslui numatoma įsigyti papildomų konteinerių, sutvarkyti atliekų šalinimo konteinerių aikšteles ne tik Jurbarko mieste, bet ir rajone. Visi šie tikslai turėtų būti pasiekti, įgyvendinant Tauragės regiono plėtros taryboje patvirtintą projektą ,,Tauragės regiono komunalinių atliekų tvarkymo infrastruktūros plėtra“.
Savivaldybės vadovai tikisi gyventojų supratimo ir pakantumo galimiems netikslumams, kurie gali atsirasti ieškant geriausio sprendimo. Savivaldybė numato laikytis LR Vyriausybės nutarime primygtinai siūlomos galimybės peržiūrėti tarifus pagal praėjusio metų laikotarpio realius duomenis.
Mokyklų tinko pertvarka bus tęsiama
Mažėjantis vaikų skaičius rajone neišvengiamai vers tęsti mokyklų tinklo optimizavimą. LR švietimo ir mokslo ministerijos rekomendacijos mokyklų ir klasių finansavimui verčia savivaldybę kartkartėmis peržiūrėti rajono biudžeto finansines galimybes. Nepavykus pagal ministerijos rekomendacijas tinkamai suformuoti klasių, atsirandančius „nuostolius“ teks dengti iš savivaldybės biudžeto, o tai reikštų finansavimo mažinimą kitoms sritims. Visi galimi sprendimų projektai, susiję su mokyklų tinklo pertvarka, bus derinami su bendruomenėmis atskirų susitikimų metu.
2017 metų planai ir prioritetai
Pirmasis prioritetas – įgyvendinti 2014–2020 metų Regiono plėtros strategiją ir regioninius projektus, finansuojamus Europos Sąjungos struktūrinės paramos lėšomis (bendra Jurbarko rajono projektų vertė 12 mln. eurų, kuriems įgyvendinti savivaldybė savo biudžeto lėšomis turės prisidėti 2,2 mln. eurų).
Antras prioritetas – paskatinti investicijų atėjimą į Jurbarko kraštą. Šiuo metu suformuota 17 žemės sklypų dėl kurių pradėtos derinimo procedūros LR Vyriausybėje. Atlikus reikiamas procedūras, žemės sklypai patikėjimo teise valdyti, naudoti ir disponuoti bus perduoti savivaldybei, kuri ir spręs tolimesnį jų panaudojimo klausimą. Rengiami Panemunės ir Raudonės pilių parkų kraštovaizdžio sutvarkymo projektai taip pat turėtų prisidėti prie investicinio patrauklumo mūsų krašte ir turistų skaičiaus didinimo.
Trečias prioritetas – saugios ir kokybiškos gyvenamosios aplinkos sukūrimas. Laukia Jurbarko ir Smalininkų kultūros centrų modernizavimo darbai, Jurbarko Antano Giedraičio-Giedriaus gimnazijos vidaus patalpų sutvarkymas ir Jurbarko Antano Sodeikos meno mokyklos bei „Ąžuoliuko“ mokyklos patalpų atnaujinimas. Svarbus daugiabučių namų atnaujinimas, gyvenamųjų namų kvartalo Jurbarko mieste (ribojamo P. Cvirkos– K. Donelaičio–Vytauto Didžiojo–Dariaus ir Girėno gatvių) kompleksinis sutvarkymas.
„Siekdama pagerinti pacientams atliekamų operacijų ir teikiamų paslaugų kokybę, savivaldybės Taryba jau priėmė sprendimą skirti lėšų VšĮ Jurbarko ligoninės Chirurgijos ir ortopedijos-traumatologijos skyriui įsigyti kolonoskopą ir naują laparoskopinę įrangą (storosios žarnos ligų diagnostikai ir profilaktikai). Numatomi atlikti ir automobilių stovėjimo aikštelių, esančių šalia ligoninės, pertvarkymo darbai“, – sakė savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius.
Savivaldybė įgyvendina projektą, kurio metu numatoma įsigyti 16 socialinių būstų. Skiriamas finansavimas socialinio būsto plėtrai iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų siekia 85 proc. projekto biudžeto, 15 proc. savo lėšomis prisidės savivaldybė.
Gyventojams sudaryta galimybė naudotis elektroninėmis paslaugomis, kurias galima užsisakyti iš namų interneto svetainėje www.jurbarkas.lt . Šiuo metu teikiama daugiau nei 60 įvairių elektroninių paslaugų.
„Džiugu pastebėti, kad 2016 metais Lietuvos laisvosios rinkos instituto atliktame Lietuvos savivaldybių reitinge Jurbarko savivaldybė užėmė 39 vietą ir aplenkė 15 savivaldybių (2015 metais Jurbarkas buvo 52 ir aplenkė tik 2 savivaldybes). Lyginant su praėjusiais metais, labiausiai gerėjo sveikatos ir socialinės rūpybos, švietimo, turto valdymo įvertinimai. Gerai įvertintas valdymas (lenkiame 37 savivaldybes)“, – sakė administracijos direktorė Vida Rekešienė.
Jurbarko rajono savivaldybės vadovai dėkoja savivaldybės Tarybos nariams, administracijos darbuotojams, Jurbarko miesto ir rajono seniūnijų bendruomenėms, seniūnams, seniūnaičiams, verslininkams už aktyvų dalyvavimą pristatant praėjusių metų veiklos ataskaitas. Visi besidomintys, tačiau negalėję atvykti išklausyti ataskaitų gyventojai jas gali parsisiųsti papaudę žemiau pateiktas aktyvias nuorodas.
DAUGIAU NUOTRAUKŲ IŠ SUSITIKIMŲ SU SENIŪNIJŲ BENDRUOMENĖMIS RASITE ČIA
JURBARKO RAJONO SAVIVALDYBĖS TARYBOS IR MERO 2016 M. VEIKLOS ATASKAITA