Kaune vykusiame „Urban Tech“ hakatone inovacijoms atviros organizacijos susitiko su technologijų kūrėjais
Spartus gyvenimo tempas ne tik keičia mūsų kasdienybę, bet ir verčia dideles organizacijas bei korporacijas ieškoti naujų būdų, kaip įveikti šiandienos iššūkius. Vienas iš būdų tai padaryti – partnerystė ir bendradarbiavimas su startuolių bendruomenėmis.
Šį savaitgalį „Urban Tech Hackathon“ subūrė tarptautinius inovacijų partnerius ir startuolių ekosistemos kūrėjus iš Estijos, Švedijos, Suomijos, Lietuvos, Lenkijos, ir kitų Europos šalių kurti inovatyvių sprendimų.
„Džiaugiamės, kad sulaukėme technologinių startuolių iš visos Europos. Jie pasiryžo įveikti žaliųjų technologijų, išmanaus miesto ir sveikatos technologijų iššūkius. Renginio metu buvo pristatyti 46 iššūkiai, kuriuos suformavo 22 korporacijos ir viešosios įstaigos, tokios kaip, pavyzdžiui, „Ignitis group“ ar Vilniaus universiteto ligoninės Santaros klinikos. Šie skaičiai rodo teigiamą poslinkį startuolių ir įmonių bendradarbiavimo bei partnerystės link. Visa inovacijų ekosistema auga, kai poreikį kurti naujas technologijas diktuoja pati rinka“, – sako tarptautinės programos „Horizontas 2020″ projekto „Urban Tech“ regioninis koordinatorius Lietuvoje Tomas Černevičius.
Renginyje dalyvavęs vieno iš technologinių vienaragių atstovas, „Nord Pass“ ir „Nord Locker“ IT vadovas Tomas Smalakys supažindino su produkto, kuris pataiko į rinkos poreikius, kūrimo kasdienybe. Pasak jo, buvimas komandos žaidėju ir sąžiningas bendravimas sukuria kur kas didesnę vertę, nei dauguma mano.
Geras pristatymas (ang. pitch) yra vienas iš stipriausių startuolių įrankių. Kaip jį paruošti ir juo pasinaudti, įžvalgomis renginio metu pasidalino „Baltic Sandbox Ventures“ atstovė Sandra Golbreich. Mentoriai iš Talino mokslo ir verslo parko „Tehnopol“, Gdansko mokslo ir technologijų parko bei Lietuvos startuolių bendruomenės padėjo startuolių komandoms parengti sprendimo kūrimo planą.
Dvi dienas startuoliai ir iššūkių formuotojai dalyvavo praktinėse verslo dirbtuvėse, kurioje išsigrynino idėjas bei ruošėsi pristatymų konkursui. 5 geriausiai įvertinti konkurso nugalėtojai pelnė po 9 500 Eur vertės kuponus tęsti inovacijos kūrimą. „Mums buvo labai naudinga plėsti savo profesinį tinklą ir susipažinti su kitais tame pačiame sektoriuje veikiančiais tarptautiniais startuoliais“, – dalinosi įspūdžiais žaliųjų technologijų įmonės „LED Tailor Oy“ įkūrėjas Jarmo Ikonen.
Ukrainos ir Jungtinės Karalystės startuolis „Everyrun OU“ laimėjo kuponą kurti išmanaus miesto sprendimą – vystyti gyvų ir virtualių renginių platformą sporto ir sveikatinimo paslaugų sektoriuje. Suomijos komanda „LED Tailor Oy“ pateko į nugalėtojų gretas už dezinfekcijos sprendimą ir infekcijų prevenciją sveikatos priežiūros srityje.
Net 3 startuoliai sulaukė pripažinimo už inovatyvius sprendimus pasitelkiant žaliąsias technologijas. UAB „Siemtecha“ sprendimas buvo atrinktas nuotekų siurbimo procesui optimizuoti. „O-Innovations Limited“ komanda daugiausia dėmesio skirs nedidelės apimties vėjo turbinai, optimizuotai namų ūkio aplinkai, o startuolis „Gridio 2.0 OÜ“ iš Estijos ketina plėtoti dinaminių elektromobilių įkrovimo stotelių sprendimą.