Kauno opozicija kreipėsi į Seimo NSGK prašydami ištirti V. Matijošaičio verslo ryšius
Kauno miesto tarybos, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos atstovai kreipėsi į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetą (NSGK), prašydami imtis tyrimo dėl Rusijos Federacijoje veikiančios „Vičiūnų grupės“ ir įvertinti nacionaliniam saugumui kylančias grėsmes. Į NSGK nuspręsta kreiptis žiniasklaidoje pasirodžius naujai informacijai apie Kauno miesto mero Visvaldo Matijošaičio šeimos verslą Rusijoje.
Kauno miesto tarybos, TS-LKD frakcijos seniūnas Paulius Lukševičius teigia, jog dėl pasirodžiusios informacijos apie „Vičiūnų grupės“ ryšius, kyla daug klausimų, dėl to nuspręsta kreiptis į NSGK, prašant imtis parlamentinės kontrolės priemonių.
„Pastaruoju metu spaudoje pasirodė daug informacijos, kurioje įvardijami „Vičiūnų grupės“ ryšiai su Rusijos Federacijos politikais ir pareigūnais, o taikelia grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui. Jokio paneigimo šiai informacijai nei iš Visvaldo Matijošaičio, nei iš kitų „Vičiūnų grupės“ atstovų negirdėjome, tai kelia labai daug klausimų dėl politikų iš „Vičiūnų grupės“ pažeidžiamumo“, – teigė TS-LKD frakcijos Kauno miesto savivaldybės taryboje seniūnas P. Lukševičius.
Pasak Kauno miesto tarybos, TS-LKD frakcijos narės Andrijanos Filinaitės, TS-LKD frakcijos atstovams klausimų sukėlė ir pasirodžiusi informacija apie „Vičiūnų grupės“ gaunamas pajamas iš Rusijos biudžeto.
„Neramina tai, kad iki šiol nėra aiškios ir konkrečios „Vičiūnų grupės“ išėjimo iš Rusijos datos, o terminai – labai migloti. Informacija kinta kas mėnesį ir, mano nuomone, tai yra nacionalinio saugumo klausimas. Dar didesnį nerimą kelia ir neseniai pasirodęs tyrimas apie tai, kad su antro pagal dydį Lietuvos miesto meru susijusi įmonė pernai gavo solidžią sumą iš Rusijos biudžeto”, – teigia Kauno miesto savivaldybės tarybos narė A. Filinaitė.
Kauno tarybos opozicijoje esantys konservatoriai ne kartą bandė į miesto tarybos posėdžių darbotvarkę įtraukti klausimus dėl V. Matijošaičio šeimos verslo veiklos Rusijos Federacijoje ir dėl to kylančių grėsmių nacionaliniam saugumui, tačiau miesto valdantieji atsisakydavo juos įtraukti į posėdžių darbotvarkę.