Kauno regiono darbdaviai ir Darbo birža kviečia jaunimą dirbti ir gyventi Lietuvoje
Kauno teritorinė darbo birža, Kauno krašto pramoninkų ir darbdavių asociacija bei UAB „Garlita” liepos 22 d. pasirašė bendradarbiavimo memorandumą „Tvarus jaunimo užimtumas: stabdyk emigraciją”. Plėtojant viešojo ir privataus sektoriaus partnerystę, jaunimas skatinamas įgyti paklausią darbo rinkoje profesiją ir likti dirbti bei gyventi Lietuvoje.
Kauno teritorinės darbo biržos direktorius Tautvydas Bielozarevičius pažymėjo, jog kuriant inovatyvias užimtumo skatinimo formas jaunimui ir mažinant emigracijos srautus galimybė dirbti ir siekti karjeros socialiai atsakingoje įmonėje „Garlita” – puiki proga jaunuoliams įsitvirtinti darbo rinkoje ir siekti profesinės karjeros. Įmonė, siūlanti mokytis dirbti šiuolaikiškomis priemonėmis naudojant nanotechnologijas, tai viso tekstilės sektoriaus proveržis“, – teigė Tautvydas Bielozarevičius.
Pasak jo, šiame projekte turėtų dalyvauti neturintis darbo patirties jaunimas. Tai įmonė, kurianti aukšto europinio lygio produktą ir garantuoja savo darbuotojui kokybišką darbo vietą: sąlygas tobulėti, pozityvų požiūrį į darbuotoją ir prestižą.
Kauno krašto pramonininkų ir darbdavių asociacijos prezidentas Jonas Guzavičius skatino viešinti šią iniciatyvą ir dirbant kartu puoselėti skaidrų bei šiuolaikišką verslą. „Lietuvoje trūksta kvalifikuotos darbo jėgos. Gaila, kad mokslas mažai bendradarbiauja su verslu, trūksta grįžtamojo ryšio. Tuo labiau, yra sunku nuspėti, ko reikės darbo rinkoje po penkerių metų“.
UAB „Garlita” generalinis direktorius Jonas Martikaitis pabrėžė, kad įmonei reikalingi specialistai, mokantys naudoti technologijas. Jo teigimu, į rinką ateina nanotechnologijos, reikalaujančios didelių žinių. Pristatydamas mokymo programas ir darbuotojų skatinimo sistemą, įmonės vadovas kvietė neįstojusiuosius į aukštąsias mokyklas į mokymus, vėliau suteikiant darbo vietą, kurioje žmogus uždirbtų 1 000 eurų į rankas. Geresni programuotojai gautų 1 700 eurų į rankas“.
Įmonėje jaunuoliai gali mokytis programinių siuvimo mašinų valdymo, Exsaktos programinio valdymo siuvimo mašinos operatoriaus, programinės narstymo mašinos valdymo narstytojo – operatoriaus, skaitmeninio programavimo ir kompiuterinio valdymo mezgėjo – operatoriaus profesijų. Jaunimui sudaromos sąlygos toliau siekti aukštojo mokslo, skatinamos karjeros galimybės.
Mokymai truks du ar tris mėnesius. Programoje – ne tik teorinių žinių, bet ir profesinės technologinės anglų kalbos mokymas bei praktinis įgūdžių lavinimas. Mokymų metu bus mokama 325 eurų stipendija, o pradėjus dirbti – 600-700 eurų atlyginimas.
Jeigu susidarys 40 asmenų grupė, mokymai prasidės nuo rugsėjo. Privati įmonė į specializuotus darbuotojų mokymus investuoja ne pirmą kartą. Iš 30 besimokiusiųjų toliau dirbti liko 26 jaunuoliai. Iš jų ne vienas siekia mokslo – studijuoja kolegijoje ar universitete, siekia bakalauro ar magistro diplomo. Jiems sudaromas lankstesnis darbo grafikas, sesijų metu mokamas vidutinis darbo atlyginimas“.
Šią iniciatyvą palaikyti ir aktyviai dalyvauti pakviesti ir kitų sektorių darbdaviai, kad jaunimas dirbtų ir gyventų Lietuvoje.
Parengta pagal Kauno teritorinės darbo biržos ir naujienų portalo kauno.diena.lt informaciją.