Kėdainių LEZ-e artimiausiu metu bus sukurta iki 2 tūkst. naujų darbo vietų
Trečiadienį Kėdainių rajono savivaldybėje įvyko spaudos konferencija-susitikimas Kėdainių rajono savivaldybės ir UAB „Kėdainių laisvoji ekonominė zona“ vadovų. Iš svečių susitikime dalyvavo Kėdainių LEZ-o valdybos pirmininkas Domas Dargis, iš rajono vadovų − rajono meras Rimantas Diliūnas, vicemerė Nijolė Naujokienė, tarybos seketorė Aldona Paškevičiūtė, administracijos direktorius Arūnas Kacevičius, jo pavaduotojas Julius Lukoševičius.
Kėdainių Laisvoji ekonominė zona (LEZ) skelbia, kad pastaruoju metu pavyko pasiekti ryškų proveržį derybose su investuotojais iš užsienio. Todėl pradedama ruošti reikalingų darbuotojų duomenų bazė. Čia bus kviečiami registruotis įvairių sričių specialistai. Planuojama, kad darbo jėgos poreikis Kėdainių LEZ per artimiausius 2–3 metus išaugs iki 1000, o per ateinančius penkerius ir iki 2000 žmonių.
Susitikime Kėdainių LEZ-o valdybos pirmininkas Domas Dargis supažindino su naujienomis ir planais.
„Jau esame pasirašę pasirašę sutartis su dviem investuotojais. Dar su keliais investuotojais iš užsienio vyksta intensyvios derybos ir sutartis pasirašyti planuojama jau visai greitai“, − sakė Domas Dargis.
Pasak jo, jau aišku, kad reikės inžinerinio profilio darbuotojų maisto ir chemijos pramonės šakoms, taip pat tekstilės, baldų, metalo apdirbimo pramonės darbuotojų. Ruošiant reikalingus specialistus ketinama bendradarbiauti su darbo birža, universitetais, įvairiais mokymo centrais.
„Kitokios specializacijos darbuotojų poreikis paaiškės tada, kai baigsime derybas ir tiksliai žinosime kokie investuotojai ateina. Todėl jau dabar norime parengti potencialių darbuotojų duomenų bazę, kad esant reikalui galėtume greitai patenkinti investuotojams atsiradusį darbo jėgos poreikį“, − aiškino D. Dargis.
Jei Kėdainiuose nebus pakankamai reikalingų specialistų, jie bus kviečiami iš kitų Lietuvos regionų.
Dabartiniai LEZ valdytojai ją iš Kėdainių savivaldybės perėmė praeitų metų balandį. Iki dabar LEZ teritorijoje sukurta pramonės poreikius tenkinanti infrastruktūra, kuriai buvo skirta beveik 7 mln. eurų. Inžinerinė ir kelių infrastruktūra leidžia greitai pradėti pramonės objektų statybas: yra galimybė prisijungti prie dujotiekio ir elektros tinklų, kurių galia siekia iki 20 MW. Vandentiekio ir nuotekų tinklai bei lietaus kanalizacija sujungti su miesto magistraliniais tinklais, įrengtos gatvės, jų apšvietimas, šaligatviai.
Šiuo metu projektuojama geležinkelio kelio atkarpa į LEZ sukurs pridėtinę vertę investuotojų pramonės įmonėms, kurioms svarbu turėti galimybę transportuoti žaliavas ir produkciją tokiu būdu. Geležinkelis paskatins ir įmonių, dirbančių logistikos srityje, investicijas į LEZ.
Investuotojams čia siūlomos įvairios mokesčių lengvatos: nereikia mokėti nekilnojamo turto mokesčio, o investuojantiems daugiau kaip 1 mln. eurų – pelno mokesčio nereikės mokėti 6 metus.
Per artimiausius penkerius metus LEZ tikisi investicijų už maždaug 20 mln. eurų.