Kėdainių PSPC GMP medikai sušoko po visą pasaulį pasklidusį vilties šokį
VšĮ Kėdainių PSPC Greitosios medicinos pagalbos (GMP) skyriaus medikai, ,,užsikrėtę“ pozityvumo, geros nuotaikos ir šokio virusu kovo 9-osios rytą sušoko po visą pasaulį pasklidusį vilties šokį, pagal žaibiškai išpupuliarėjusią Pietų Afrikos Respublikos (PAR) atlikėjų dainą „Jerusalema“. Šokio idėja susijusi su noru COVID-19 ligos nuvargintam pasauliui įkvėpti daugiau vilties. Pandemijos metu išplitęs šokis geriausias įrodymas, kad ir šiuo laikotarpiu galima gyventi ir netgi šokti. Koronaviruso infekcijai sklindant po Lietuvą bei neaplenkiant ir Kėdainių rajono, GMP medikai stovėjo priešakinėse linijose kovojant su šia klastinga liga, neretai rizikavę savo sveikata teikė pirmąją pagalbą COVID-19 liga užsikrėtusiems ligoniams.
Kaip sakė GMP skyriaus vyr. slaugos specialistė Jolanta Vaišvilienė, visas kolektyvas tuomet vieningai dirbo ir tebedirba pandemijos metu, savo vienybę ir pozityvumą išreiškė ir šokiu. Per dvidešimt GMP darbuotojų – vyrų ir moterų po darbo valandų ne vieną dieną šokio judesių mokėsi ir repetavo GMP automobilių garaže. O garsųjį šokį sušoko Didžios Rinkos aikštėje, ant naujojo tilto per Nevėžį bei ant prieplaukos.
Medikai šoko veidus užsidengę apsauginėmis kaukėmis, laikydamiesi saugaus atstumo.
Šokti susirinko ir pamainą atidirbę medikai, o su racijomis šoko ir tuo metu budintys medikai, pasiruošę gavus iškvietimo skambutį tą pačią sekundę vykti į iškvietimą. Įdomu tai, kad šokio metu medikai nesulaukė nė vieno iškvietimo, todėl sušokti galėjo visi nuo pradžios ir galo.
Už šokio pamokas medikai dėkingi Lietuvos sporto universiteto Kėdainių ,,Aušros“ progimnazijos fizinio ugdymo mokytojai Jolitai Gvergždienei, o už šokio nufilmavimą – Seimo nariui Viktorui Fiodorovui.
Kėdainiškių GMP medikų šokis bus dalis bendro šokio, kuris bus sumontuotas su kitų šalies miestų bei rajonų GMP medikų šokiu.
Lietuvoje iššūkį kartu pajudėti vilties šokiu priėmė įvairiausių profesijų atstovai – nuo lėktuvų pilotų ir policininkų iki medikų ir dvasininkų.
Visų pirma Pietų Afrikos Respublikoje, paskui – ir kitose šalyse „Jerusalema“ suteikė džiaugsmingų momentų, skatino nesileisti būti sugniuždomiems karantino suvaržymų, skleidė teigiamą žinią blogų žinių laikais. Daina ir šokis tapo savotišku vilties simboliu, žmoniją kaustant baimei dėl COVID-19. Kaip tik todėl iššūkį noriai priėmė tūkstančiai gydytojų, slaugų, kitų ligoninių darbuotojų.