Keliama Šiaulių regiono vienijimo idėja
Šiaulių verslo inkubatorius ir Šiaulių miesto savivaldybė surengė konferenciją ,,Verslo situacija bei verslumas Šiaulių regione – dabartis, iššūkiai, aktualijos ir perspektyvos“. Renginyje dalyvavo regiono savivaldybių merai, asocijuotų verslo struktūrų atstovai, akademinės bendruomenės atstovai, Šiaulių miesto savivaldybės administracijos atstovai. Siekdami stiprinti bendradarbiavimą pritraukiant į regioną investicijas, savivaldybių merai pasirašė jungtinės veiklos ketinimų protokolą.
Konferencijos dalyvius pasveikinęs Šiaulių meras Artūras Visockas pabrėžė, kad norint laimėti kovą dėl užsienio investicijų pritraukimo dažnai nepakanka vien savivaldybių pastangų, todėl būtina kooperuotis ir kryptingai veikti.
„Mokslo institucijos ir verslas jau pradėjo jungimosi procesus – formuojami klasteriai. Taip galima tinkamai išnaudoti išteklius ir pasiekti geriausių rezultatų. Turime iš to pasimokyti ir mes – savivaldos atstovai. Linkiu, kad vieningo regiono siekis išaugtų į labai konkrečius planus, neliktų tik kalbų lygyje“, – atidarydamas konferenciją sakė A. Visockas.
Mokslininkai ir praktikai konferencijos dalyviams pateikė tyrimų duomenis ir įžvalgas. Diskutuota apie ekonominę demografinę regiono situaciją, Vilniaus ir Klaipėdos regionų atotrūkį, verslo lūkesčius renkantis vietą investicijoms, aktyvių bendruomenių reikšmę, vyresnio amžiaus žmonių sugrąžinimą į darbo rinką, mokslo institucijų vaidmenį. Konferenciją moderavo ,,Verslo angelų fondo“ valdytojas Arvydas Strumskis.
Konferencijoje dalyvavusių savivaldybių atstovai sutarė pasirašyti ketinimų protokolą. Sutarta, kad regiono savivaldybės, kovodamos dėl užsienio investicijų, sieks:
1. Sukurti ir įgyvendinti regiono ekonominės plėtros strategiją.
2. Suformuoti ir pritaikyti regiono įvaizdžio koncepciją.
3. Kuriant ir įgyvendinant regiono ekonominės plėtros strategiją, plėtoti bendradarbiavimą su kitomis suinteresuotomis šalimis (švietimo įstaigomis, verslo asocijuotomis struktūromis, nevyriausybinėmis organizacijomis ir kt.).
4. Sukurti bendradarbiavimo sistemą, kuri leistų partneriams efektyviai keistis informacija, stebėti ekonominę situaciją ir jos tendencijas investicijų pritraukimo atžvilgiu.