Kinas ir toliau džiugina trakiečius
Gausus senjorų būrys spalio 1-ąją rinkosi į Trakų viešosios bibliotekos kino salę. Joje parodyta tikrais įvykiais paremta istorija apie Lietuvos genijaus M. K. Čiurlionio meilę jam neabejingai moteriai ir gimtajai šaliai. Susirinkusieji žiūrėjo filmą „Laiškai Sofijai“.
Filmas buvo pasirinktas neatsitiktinai. Šiemet minimos 140-osios M. K. Čiurlionio gimimo metinės. Taip pat filmo peržiūra buvo skirta Tarptautinei pagyvenusių žmonių dienai paminėti. Tad senjorams buvo suteikta galimybė pamatyti autentiškai atvaizduotą laikmetį su tinkamai parinktais rūbais, aplinka, žmonėmis. Žiūrėdami šį filmą galėjo nukeliauti į tuos laikus, kai dar gyveno ir kūrė M. K. Čiurlionis. Išgirsti kalbas, kuriomis žmonės bendraudavo XX a. pradžioje. Aktoriai puikiai komunikavo tiek lietuvių, tiek lenkų, tiek rusų kalbomis ir tai filmui suteikė išskirtinumą. Be to, filme vaidino daug žinomų aktorių, tokių kaip Saulius Balandis, Andrius Bialobževskis, Nikolajus Antonovas ir kiti.
Pagrindinį vaidmenį atliko ir puikiai įkūnijo M. K. Čiurlionį garsus pianistas Rokas Zubovas. Jis pasirinktas neatsitiktinai – yra garsiojo kompozitoriaus ir tapytojo proanūkis. R. Zubovo buvo nuoširdi, traukianti ir užburianti. Filme visus skambėjusius kūrinius R. Zubovas atliko gyvai. Kitą pagrindinį vaidmenį filme atliko Marija Korenkaitė. Aktorė puikiai įsijautė į Sofijos Kymantaitės-Čiurlionienės vaidmenį.
Režisieriaus Roberto Mullano dokumentinis filmas susirinkusius nustebino iškiliausio kada nors gyvenusio lietuvių dailininko ir kompozitoriaus meilės istorija, kuri nulėmė jo kaip menininko likimą, leido pajausti patriotiškumą sankirtose su carinės Rusijos imperijos valdžia bei kartu pakeliauti po gražiausius šalies kampelius, kurie taip vaizdžiai parodo, kokia graži Lietuva. Filmo scenos filmuotos net ir Užutrakio dvaro parke.
Negalėjusieji pamatyti filmo, gali susipažinti su bibliotekoje veikiančia literatūros paroda „Čiurlionis. Skiriu Lietuvai“. Paroda veiks iki spalio 20 d.
Džiaugiamės, kad projekto „Migruojantis kinas“ dėka sudaromos galimybės bendruomenės nariams integruotis į žinių visuomenę, mažinama kultūrinė bei socialinė atskirtis. Jaučiame, kad sustiprėja bendradarbiavimas tarp vietos bendruomenių, mokyklų ir bibliotekų, o jaunimui ir senjorams atveriamos įvairesnio laisvalaikio galimybės.
Trakų viešoji biblioteka kviečia aktyviai dalyvauti projekto veiklose. Tolimesnę veiklą pratęs filmas „12 vergovės metų“, kurį pamatyti galėsite spalio 22 d. 17 val. Trakų viešojoje bibliotekoje. Išsamią informaciją apie peržiūrą galite rasti bibliotekos internetinėje svetainėje www.trakubiblioteka.lt ir facebook paskyroje.
Projekto „Migruojantis kinas“ rėmėjai – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Bilo ir Melindos Geitsų fondas ir Trakų rajono savivaldybė, partneriai – Trakų kultūros rūmai, Trakų istorijos muziejus, Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centras, Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centras, Trakų bendruomenė „Santalka“, informaciniai partneriai – UAB „Trakų žemė“.