Kineziterapijos pratimai – raktas link mažesnio nuovargio
Nuovargio atsiradimo priežasčių gali būti labai daug ir įvairių. Jos gali būti susijusios su medicininiais asmens sveikatos sutrikimais, vitaminų trūkumu arba tiesiog nepakankamo poilsio pasekmė. Kitaip tariant, nuovargis gali būti fizinio arba psichinio pobūdžio pasekmė.
Viskas priklauso nuo to, kaip žmogus jaučiasi ir kiek laiko trunka jo nuovargis – tai jaučiama nuolatos ar tik iki gero poilsio. Jeigu išsimiegojus ir tinkamai pailsėjus gera savijauta ir energija tuojau pat sugrįžta, sunerimti nereikėtų. Tačiau jeigu nuovargis kankina ilgą laiką ir bloga savijauta nedingsta, net ir gerai pailsėjus, tuomet tikriausiai reikėtų kreiptis į specialistus.
Vitaminų trūkumas
Viena iš dažniausiai pasitaikančių priežasčių, tai B grupės ir vitamino D trūkumas. Pastarasis labai dažnas reiškinys mūsų klimato juostoje, ypatingai šaltuoju sezonu. Šių medžiagų trūkumą tiesiog galima nustatyti atlikus kraujo tyrimą, o atstatyti vartojant papildus. Vitamino D galima gauti kuo daugiau laiko leidžiant saulėje.
Įvairios ligos ir vaistų vartojimas
Virškinamojo trakto problemos ir širdies ligos, diabetas bei psichologinės problemos taip pat dažnai yra nuolat jaučiamo nuovargio priežastimi. Todėl bet kuriuo atveju, jeigu tai nėra tik trumpalaikė savijauta, o tai tęsiasi nuolat ir ilgą laiką, vertėtų pagalvoti apie sveikatą.
Nuovargį gali sukelti ir tam tikrų paskirtų medikamentų vartojimas, dažnu atveju tai yra šalutinis vaistų poveikis.
Depresija
Ši liga bei kitos psichologinės problemos šiandien yra bene pati didžiausia žmonijos rykštė visame pasaulyje. Nuovargis – tik vienas iš depresijos požymių, ja serga tiek vaikai, tiek paaugliai, o taip pat ir suaugusieji. Ji nesirenka žmonių nei pagal amžių, nei pagal lytį, todėl serga tiek moterys, tiek vyrai. Deja, daugelyje šalių ši liga vis dar gydoma įvairiais medikamentiniais antidepresantais, nors iš tiesų pats geriausias antidepresantas yra aktyvi veikla.
Sporto užsiėmimai ir reguliarus fizinis krūvis depresijos simptomus ir pačią ligą gali sumažinti iki minimumo, kad žmogus galėtų gyventi pilnavertį gyvenimą. Kineziterapija yra puiki alternatyva vaistų vartojimui, o vizitas pas kineziterapijos specialistą netgi gali pakeisti vizitus pas psichologą ar psichiatrą.