Klaipėdoje atidaryta „Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasė
Klaipėdos „Smeltės“ progimnazijoje atidaryta „Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasė. Ją klaipėdiečiai, nugalėję daugiau kaip 100 kitų mokyklų, laimėjo 2015 metų pabaigoje vykusiame bendrovių „Teo“, „Microsoft Lietuva“, „TAMO grupė“, HP ir BMK organizuotame mokyklų konkurse.
„Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ klasė yra sukurta kaip modelis kitoms Lietuvos mokykloms, norinčioms įtraukti šiuolaikines technologijas į vaikų ugdymą.
Naujausius edukacijos metodus išbandęs Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas pažymėjo, kad netolimos ateities uostamiesčio mokykla jau sunkiai įsivaizduojama be tokių išmaniųjų klasių.
„Šiandien, tikriausiai, būtų keblu surasti šiuolaikinių informacinių technologijų neišmanantį moksleivį. Todėl turime pradėti galvoti ir apie naujų išmaniųjų klasių bei išmaniųjų mokyklų diegimą Klaipėdoje, taip kartu kuriant ir išmanųjį miestą“, – sakė V. Grubliauskas.
Dalyvauti konkurse šiai klasei laimėti paraiškas atsiuntė daugiau kaip 100 Lietuvos mokyklų. Jos turėjo laisva forma pristatyti kaip mokytojai ir mokiniai naudojasi informacinėmis technologijomis ir kokią naudą jos galėtų duoti ateityje. Klaipėdos Smeltės progimnazijos vadovai ir mokytojai parodė didžiulę motyvaciją į savo mokymo(si) programas įtraukti spartaus interneto apjungtas išmaniąsias technologijas kaip būtiną žinių gavimo būdą.
„Didžiuojamės, kad mūsų progimnazija laimėjo šią klasę. Tai nauda ne tik mūsų mokyklos bendruomenei, bet ir viso regiono pedagogams – visus besidominčius kviečiame ateiti ir išbandyti „Šiuolaikinę mokymo(si) aplinką“ gyvai“, – džiaugiasi Klaipėdos Smeltės progimnazijos direktorius Edmundas Kvederis.
20 tūkstančių eurų vertės „Šiuolaikinės mokymo(si) aplinkos“ paketą sudaro SMART išmanioji lenta, 20 planšetinių „Hewlett-Packard“ (HP) kompiuterių, „Microsoft“ programinė įranga, „TAMO grupės“ elektroninis mokymo(si) turinys ir elektroninis dienynas bei visa tai apjungiantis spartus belaidis „Teo“ internetas.
„Spartaus interneto apjungtos išmaniosios technologijos tapo neatsiejama mūsų gyvenimo dalimi, todėl jų taikymas mokyklose šiandien jau yra ne inovacija, o būtinybė. Naujai kartai žinias turime pertekti jiems suprantamu būdu, vizualia kalba ir mokant saugaus naudojimosi virtualia erdve. „Šiuolaikinė moky(si) aplika“ – tai aiškus sprendimas nuo interneto ryšio iki turinio iš vienų rankų“, – sakė „Teo“ ir „Omnitel“ IT paslaugų vadovas Viktoras Daukšas.