Klaipėdos jaunimo teatrams – trečdaliu didesnis finansavimas
2017-aisiais nepriklausomų Klaipėdos jaunimo teatrų veiklos finansavimą miesto biudžeto lėšomis numatoma padidinti daugiau nei 35 procentais, teigia su uostamiesčio jaunimo teatrų atstovais susitikęs miesto meras Vytautas Grubliauskas.
„Gilias teatrines tradicijas turinti Klaipėda šiandien gali didžiuotis mieste veikiančiais bei kuriančiais nepriklausomais jaunimo teatrais, jų kūrybinėmis trupėmis, drąsiomis ir išskirtinėmis kūrybinėmis idėjomis, unikaliais, visoje Lietuvoje ir ne tik garsėjančiais meniniais projektais. Tad susitikdami su šių teatrų atstovais pirmiausia siekiame išgirsti jų lūkesčius, tam, kad ateityje miestas galėtų dar tikslingiau prisidėti prie jų kūrybinės veiklos skatinimo ir plėtros“, – po apsilankymų Klaipėdos lėlių teatre, šokio teatre „Padi Dapi Fish“ ir Klaipėdos jaunimo teatre ketvirtadienį sakė V. Grubliauskas. Penktadienį meras taip pat ketina susitikti su uostamiesčio „Apeirono“ teatro atstovais.
Uostamiesčio vadovo teigimu, ateinančiais metais Klaipėdos miesto Jaunimo teatrinės veiklos programų rėmimą Savivaldybės biudžeto lėšomis ketinama padidinti daugiau nei trečdaliu – nuo 140 tūkst. eurų iki 190 tūkst. eurų.
Į šios programos lėšas nuo 2015 m. gali pretenduoti visi nepriklausomi miesto jaunimo teatrai, turintys Kultūros ministerijos suteiktą teatro statusą. Programų finansavimas vykdomas konkurso būdu. Vienas teatras konkursui gali pateikti tik vieną programą, atitinkančią nustatytus reikalavimus – ne mažiau nei du trečdalius programos dalyvių arba teatro trupės narių turi sudaryti jaunimas, per metus teatras turi sukurti ne mažiau kaip 4 naujus spektaklius, iš viso surengti ne mažiau nei 20 spektaklių ar pasirodymų Klaipėdoje, kuriuose apsilankytų ne mažiau kaip 1 000 lankytojų, rengti edukacines programas ir kt.
Meras V. Grubliauskas pažymėjo, kad artimiausiu metu ketina susitikti ne tik su nepriklausomų jaunimo teatrų, bet ir kitų uostamiesčio kultūrinių įstaigų bei organizacijų atstovais. Žinia, Klaipėda yra apsisprendusi iki 2019 m. finansavimą kultūros sektoriui padidinti dvigubai bei jau šiais metais, lyginant su 2015-aisias, finansavimas kultūrai uostamiestyje yra išaugęs daugiau nei 1 mln. eurų. Taip pat 2017-aisiais Klaipėda taps Lietuvos Kultūros sostine bei miestas siekia gauti ir 2022-ųjų Europos kultūros sostinės titulą.