Kleboniškiai suspindo etninėmis spalvomis
Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio Kleboniškių kaimo buities muziejuje surengta Aukštaitijos regiono šventė „Kleboniškių etnografinės spalvos“, skirta Etnografinių regionų metams, sukvietė žmones pasigrožėti liaudines menais, pasidomėti senaisiais amatais ir pasiklausyti smagios liaudiškos muzikos.
Pirmą kartą Kleboniškių etnografiniame kaime vykusi šventė įtraukta į „Lietuvos muziejų kelio“ renginių ciklą tema „Liaudies meno grožis“.
Šventėje dalyvavo ir senuosius kaimo amatus pristatė tautodailininkai ir namudininkai ne tik iš Radviliškio, bet ir iš Pakiršinio, Kėdainių amatų centro, Panevėžio Ėriškių kultūros centro, Pakruojo rajono Plaučiškių ir Klovainių, kulinarinio paveldo puoselėtojai. Šventės dalyvius linksmino nuotaikingi folkloro ansambliai ir kapelos iš Šiaulių, Kėdainių, Pakruojo, Panevėžio ir Radviliškio rajonų.
Susirinkusius į šventę pasveikino Radviliškio rajono savivaldybės mero pavaduotojas Kazimieras Augulis ir Daugyvenės kultūros istorijos muziejaus-draustinio direktorius Egidijus Prascevičius.
Renginio dalyviai ir svečiai galėjo patys išbandyti ar bent pasižiūrėti, kaip seniau buvo apdirbami linai, žiedžiami puodai, susipažinti su kalvio, audėjo, staliaus amatais. Susidomėjimo saulukė keramikai, odos apdirbėjai, pynėjai iš vytelių, siuvinėtojos kryželiu, mezgėjos, nėrėjos, verpėjos.
Dar ir šiandien ne vienus namus puošia karpiniai iš popieriaus, austos juostos, sodai, adinuke siuvinėtos staltiesės ar kiti namų tekstilės gaminiai, bet ne kiekvienas moka juos pasigaminti pats. Šventės organizatoriai sumanė pamokyti šių menų Klebiniškių lankytojus.
Šventės vedėjai M. Selenienė ir D. Stakvilevičius žiūrovams papasakojo įdomių istorinių faktų apie Aukštaitijos kulinarinį paveldą, apie Kleboniškių kaimo buities muziejų ir kitus muziejaus filialus: Burbiškio dvarą ir Raginėnų piliakalnį.
Šventės organizatoriai nuoširdžiai dėkingi šios rudeninės šventės dalyviams: Panevėžio folkloro ansambliui „Raskila“ (vadovė L. Vilienė), Radviliškio kultūros centro folkloro ansambliui „Aidija“ (vadovas D. Stakvilevičius), Šiaulių rajono kultūros centro Bridų filialo armonikierių duetui Z. Atstopienei ir P. Griniui (vadovė N. Girniuvienė), Kėdainių kultūros centro folkloro ansambliui „Jorija“ (vadovė R. Lukminienė), tautodailininkui E. Impoliui ir Pakruojo kultūros centro grupei, kurie žiūrovams dovanojo smagią aukštaitiškų skrabalų muziką. Labai džiugiai visus žiūrovus linksmino Baisogalos armonikieriai ir Baisogalos kultūros namų liaudiškos muzikos kapela (vadovas V. Malinauskas), Radviliškio kultūros centro liaudiškos muzikos kapelos „Seni pažįstami“ muzikantas Tomas Kanapinskas melodingai grojo birbyne.
Šventėje „Kleboniškių etnografinės spalvos“ dalyvavusios Vėriškių, Skėmių, Pociūnėlių, Pakalniškių kaimo bendruomenės, kulinarinio paveldo puoselėtojos S. Galkevičienė ir E. Vasiliauskienė ne tik pristatė aukštaitišką naminę duonelę, naminius sūrius, meduolius, keksiukus, bet ir siūlė daug kitokių gardumynų.
Šventės rėmėjai: Radviliškio rajono savivaldybė, A. Udrienės IĮ, M.Simanavičienė, UAB „Pas Mariją“ savininkė, Šeduvos miesto bendruomenė, Radviliškio kultūros centras.
Visi renginio dalyviai ir žiūrovai linkėjo, kad ši džiugiai spalvinga Aukštaitijos regioninė šventė „Kleboniškių etnografinės spalvos“ taptų tradicine ir pritrauktų dar daugiau folkloro mylėtojų.